نیکوتین استنشاقی جدید احتمال ترک سیگار را دو برابر می‌کند
4 خرداد 1395 ساعت: 16:3پژوهش محققان دانشگاه اوتاگو نیوزیلند نشان داده‌اند که سیگاری‌هایی که از نیکوتین استنشاقی استفاده کردند، دو برابر بیشتر از کسانی که دارونمای استنشاقی مصرف کردند، تمایل به ترک سیگار داشتند.
به نوشته مدیکال اکسپرس شرکت‌کنندگان در این مطالعه به‌صورت تصادفی انتخاب شده بودند تا از اسپری استنشاقی نیکوتین به‌علاوه چسب پوستی نیکوتین یا یک دارونمای استنشاقی به‌اضافه چسب پوستی نیکوتین استفاده کنند.

این یافته‌ها نخستین شواهد از تاثیر بالای نیکوتین استنشاقی هستند و به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای احتمال سیگاری‌ها برای ترک کردن را در قیاس با بهترین درمان جایگزین نیکوتین موجود، افزایش می‌دهد.

تاکنون اغلب سیگاری‌ها از چسب پوستی نیکوتین برای کمک به ترک سیگار بهره می‌گرفته‌اند. این تحقیق نشان داد که در صورت افزودن نیکوتین استنشاقی به این چسب‌های پوستی، احتمال ترک دو برابر خواهد شد.

با آنکه علاقه قابل‌توجهی به استفاده از سیگارهای الکترونیکی برای ترک سیگار وجود دارد؛ برخی از کشورها مانند نیوزیلند نسبت به وارد کردن این محصولات به بازار مردد هستند؛ زیرا آنها عمدتاً کنترل و آزمایش نشده‌اند.

این نخستین پژوهشی است که نشان می‌دهد استنشاق نیکوتین از یک اسپری استنشاقی مدرج، شانس ترک سیگار را دو برابر می‌کند.

این اسپری میزان دقیقی از نیکوتین را به بدن وارد می‌کند و یک گزینه درمانی جایگزین برای استنشاق نیکوتین با به‌کارگیری دستگاهی است که برای دهه‌ها جهت درمان آسم استفاده می‌شد..
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو