مدیرکل دفتر امور بیمه‌های تکمیلی و دارو سازمان بیمه سلامت ایران:
پیچیدگی در اجرای طرح نسخه الکترونیک
18 اردیبهشت 1395 ساعت: 18:2مدیر کل دفتر امور بیمه‌های تکمیلی و دارو سازمان بیمه سلامت ایران، اجرای نسخه الکترونیک در کشور را پچیده دانست و گفت: «نسخه الکترونیک دربرگیرنده قسمت‌های مختلفی است که پیچیدگی آن را بیشتر کرده و تنها با صبر و همکاری‌های بین‌بخشی می‌توان به آن دست یافت.»
کیوان تاج‌بخش، مدیر کل دفترامور بیمه‌های تکمیلی، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان بیمه سلامت ایران در گفت‌وگو با سپیدآنلاین با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیک در کشور گفت: «سازمان بیمه سلامت ایران از خرداد ماه سال گذشته طرح نسخه الکترونیک را با اجرای سیستم تائید نسخ و نرم‌افزار اصالت دارو شروع کرده است. البته در این زمینه همکاری‌هایی با وزارت بهداشت در برخی شهرستان‌ها آغاز شده تا در صورت تکمیل این اقدامات، این طرح در کشور اجرا شود.»
وی در خصوص مشکلات اجرای طرح نسخه الکترونیک در کشور، گفت: «نسخه الکترونیک به دلیل اینکه تنها با یک گروه خاص سروکار ندارد، مقداری پیچیده است. در کل دنیا هم کشورهای محدودی هستند که این طرح را اجرا می‌کنند.»
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، علاوه‌بر شبکه‌های زیرساختی و سخت‌افزاری، هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف نیز مشکل است، ادامه داد: «تمامی بخش‌ها اعم از داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، پاراکلینیک‌ها، بیمارستان‌ها، بیمه‌ها و وزارت بهداشت در اجرای این برنامه تاثیرگذار هستند. نسخه الکترونیک دربرگیرنده قسمت‌های مختلفی از نظام سلامت است که پیچیدگی آن را بیشتر کرده و تنها با صبر و البته همکاری‌های بین بخشی می‌توانیم به هدفمان دست یابیم.»
تاج بخش به مراحل مختلف اجرای این برنامه اشاره و تاکید کرد: «برنامه نسخه الکترونیک در ابتدا تنها برای گروه محدودی اجرا خواهد شد. ما در نظر داریم که در ابتدا برای گروهی از بیماران این کار را انجام دهیم، ولی برخی مشکلات فنی وجود دارد که باید برطرف شود.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو