معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر داد:
پرونده الکترونیک سلامت به زودی برای روستاییان اجرا می‌شود
28 آذر 1394 ساعت: 17:9معاون بهداشت وزیر بهداشت از اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت برای روستائیان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
علی اکبر سیاری، معاون بهداشت وزیر بهداشت در حاشیه نشست هم‌اندیشی بررسی الگوی تجویز و مصرف داروها گفت: «تلاش می‌کنیم تا در قالب پرونده الکترونیک سلامت، تمام خدماتی که به مردم ارائه می‌شود در بستر الکترونیک صورت گیرد. »
وی با اشاره به اینکه به زودی پرونده الکترونیک سلامت برای روستاییان اجرا خواهد شد، افزود: «شبکه‌های بهداشت ما تکمیل هستند وحدود 6300 پزشک در روستاها داریم و تمام واحدها مجهز به کامپیوتر هستند، در صورتی که مراکزی مجهز به نباشد آن را تامین خواهیم کرد.»
معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: «پایگاه اطلاعات روستائیان را در اختیارداریم و به تدریج آن را برای حاشیه کلانشهرها با 10 میلیون نفر جمعیت و شهرهایی با جمعیت 50 هزار نفر که 4 میلیون و 400 هزار نفر جمعیت دارند، توسعه خواهیم داد. در واقع پرونده سلامت الکترونیک در این بستر شکل می‌گیرد که نسخه الکترونیک سلامت هم در آن وجود دارد.»
سیاری گفت:«اگر تمام کارهایی که بر روی پرونده سلامت افراد می شود به صورت الکترونیک شود، کنترل آن بسیار ساده شده و می‌توان اقدامات پزشکان به خصوص در زمینه تجویز دارو را رصد کرد.»

دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو