وزير بهداشت تاكيد كرد:
ضرورت تدوین سریع سیاست‌های ملی مدیریت خدمات آزمایشگاهی
30 فروردین 1395 ساعت: 11:1وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جامعه آزمایشگاهی کشور خواست تا با همت، همدلی و کار گروهی منسجم هرچه سریع‌تر سیاست‌های ملی ایجاد و مدیریت شبکه خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش را تدوین کنند.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، سیدحسن هاشمی به مناسبت30 فروردین روز آزمایشگاه، در پیامی زاد روز حکیم جرجانی و روز آزمایشگاه را به جامعه آزمایشگاهیان کشور تبریک گفت و افزود: «جامعه آزمایشگاهی با تدوین سیاست‌های ملی ایجاد و مدیریت شبکه خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش می‌توانند در عرصه برنامه‌ریزی کشوری و هدایت شبکه ارائه خدمات آزمایشگاهی و نظام ارجاع، گام‌های لازم را بردارند.»
هاشمی از تلاش جامعه آزمایشگاهی برای تضمین و ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی و خدماتشان در عرصه پیشگیری، کنترل و ایجاد نظام مراقبت از بیماری‌ها قدردانی کرد.
متن کامل پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز آزمایشگاه به شرح زیر است:
سی‌ام فروردین ماه زاد روز حکیم جرجانی فرصتی ارزشمند برای قدردانی از زحمات و خدمات جامعه بزرگ آزمایشگاهیان کشور است. همکارانی که با تلاشی گسترده، ضمن تضمین و ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی، در عرصه پیشگیری، کنترل و ایجاد نظام مراقبت از بیماری‌ها، خدمتی ارزشمند به نظام سلامت کشور و هموطنان عزیزمان ارائه می‌دهند.
دسترسی مردم به خدمات آزمایشگاهی معتبر، به موقع و اقتصادی، نیازمند مدیریت یکپارچه شبکه آزمایشگاهی و ایجاد ساختاری منسجم و سازماندهی آزمایشگاه‌های کشور است که شما باید برای این مهم در صف نخست و آماده خدمت باشید.
ضرورت وجود چنین ساختاری توسط سازمان بهداشت جهانی هم مورد تاکید قرار گرفته و کشورها ملزم به تدوین سند و برنامه ملی برای مدیریت یکپارچه خدمات آزمایشگاهی در نظام سلامت خود شده‌اند.
باتوجه به تمامی محدودیت‌های سازمانی، تشکیلاتی و اقتصادی، آگاهی از خواسته‌های همکارانم در حوزه‌های گوناگون خدمات آزمایشگاهی و نیازهای مادی و معنوی این بخش، امیدوارم با همتی بلند، همدلی و کار گروهی منسجم بتوانیم هر چه سریع‌تر سیاست‌های ملی برای ایجاد و مدیریت شبکه خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش را تدوین کرده، در عرصه برنامه‌ریزی کشوری و هدایت شبکه ارائه خدمات آزمایشگاهی و نظام ارجاع، گام‌های لازم را برداریم.
همچنین از جامعه فرهیخته آزمایشگاهیان کشور انتظار می‌رود برای افزایش مهارت‌های همکاران فعالیتی مستمر داشته، ضمن ارتباط با مراکز علمی کشور و مجامع بین‌المللی نسبت به ارتقاء دانش خود اقدام نمایند.
امیدوارم امروز آغازی بر دوره‌ای نوین در ارتقاء خدمات و رفع مشکلات باشد؛ روزتان مبارک و دعای خیر مردم همیشه عمر، همراه‌تان باد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو