سیستم ردیابی چشم برای تشخیص زودهنگام اوتیسم
15 فروردین 1395 ساعت: 21:1محققان کلینیک کلیولند از سیستم ردیابی چشم برای تشخیص اختلال طیف اوتیسم (ASD) در کودکانب رای ساده‌تر کردن تشخیص و دستیابی به یک تشخیص زودهنگام و قطعی برای شروع درمان این بیماری در اولین مراحل استفاده کرده‌اند.
به گزارش گیزمگ محققان با دو گروه از بیماران در فاصله سنی 3 تا 8 سال که گمان می‌رفت بیشتر در معرض این بیماری قرار داشته باشند، کار کردند و با آن‌ها آزمایش سیستم ردیابی چشم را انجام دادند؛ در گام بعدی میزان زمان تمرکز بر جنبه‌های اجتماعی و غیراجتماعی ترکیبی از تصاویر و ویدئوها را ثبت کردند.

پس از آن زمان تماشای این دو گونه موضوع بین 1 تا 5 نمره دهی شد، چیزی که محققان آن را نمایه خطر ابتلا به اوتیسم (Autism Risk Index) نام می‌نهند.

نتایج برگرفته از این بررسی به‌شدت از تشخیص پزشکان حمایت می‌کرد و 80 درصد از موارد به‌درستی مشخص‌شده بود. این نمایه همچنین مفیدتر از تکنیک‌های معمول تشخیصی بود و تا حدودی جدیت هر کدام از موارد را جدای از تنها مثبت یا منفی بودن آن نشان می‌داد.

پژوهشگران بر این باورند که این آزمایش می‌تواند تشخیص‌های زودهنگام‌تری را از اختلال طیف اوتیسم فراهم آورد. داشتن یک آزمایش قطعی‌تر برای تشخیص این وضعیت می‌تواند بیماری را زودتر تشخیص دهد تا اقدامات لازم برای درمان آن صورت پذیرد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو