اعتیاد به تلفن همراه با افسردگی مرتبط است
22 اسفند 1394 ساعت: 00:12مطالعه‌ای جدید از اعتیاد به تلفن همراه و ارتباط آن با افسردگی خبر می‌دهد.
به گزارش هلث‌دی نیوز این مطالعه جدید که به‌وسیله پژوهشگران در دانشگاه ایلینوی انجام شده، ارتباط میان اعتیاد به استفاده از فناوری تلفن همراه و اضطراب و افسردگی در دانشجویان را نشان می‌دهد.

الخاندرو لراس، استاد روان‌شناسی و مجری این تحقیق در بین دانشجویان کالج تایانا پانوا می‌گوید: «ترس استفاده از فناوری‌های جدید در بین مردم از سابقه‌ای طولانی برخوردار است.

همان‌طور که این ترس در مورد استفاده از تلویزیون، بازی‌های کامپیوتری و به‌تازگی تلفن‌های همراه وجود داشته است. او در ادامه می‌گوید: «افرادی که بسیار مستعد اعتیاد به اینترنت و تلفن‌های هوشمند هستند، در معرض خطر اضطراب و افسردگی بیشتری قرار دارند.»

اگرچه این محققان رابطه‌ای میان استفاده از تلفن‌های همراه یا اینترنت و نتایج منفی بر سلامت روانی پیدا نکرده‌اند، اما کسانی به استفاده از این فناوری‌ها اعتیاد دارند که می‌خواهند از ملال بگریزند.

به گفته این محققان، درحالی‌که نقش تلفن به‌عنوان ابزاری برای آسایش تا حدودی مخدوش شده است، اما رابطه بین انگیزه استفاده از تلفن همراه و اینترنت و قضاوت درباره سلامت روانی افراد به تحقیقات و پژوهش‌های بیشتری نیاز دارد.

این مطالعه در ژورنال رایانه در رفتار انسانی (Computers in Human Behavior) منتشر شده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو