همه‌گیری عفونت باکتریایی نادر در یک ایالت آمریکا
22 اسفند 1394 ساعت: 00:12شیوع یک نوع باکتری کشنده به نام الیزابت کینگیا در ایالت ویسکانسین آمریکا، موجب مرگ 18 تن و آلودگی 44 تن دیگر شده است.
به نوشته نیوزویک مقامات ویسکانسین همه‌گیری یک باکتری کمیاب را گزارش کردند که با مرگ حدود 20 نفر در ماه‌های اخیر ارتباط دارد.

باکتری الیزابتکینگیا آنوفیلیس، موجب بروز عفونت در جریان خون می‌شود و اغلب سالمندان بالای 65 سال را بیمار می‌کند. چهل‌وچهار نفر بین نوامبر و مارس به آن مبتلا شدند. این باکتری ممکن است مسئول مرگ 18 نفر باشد. باکتری الیزابتکینگیا در خاک، آب تازه و مخازن آب یافت می‌شود.

متخصصان مرکز کنترل و پیش‌گیری بیماری آمریکا، برای کمک به پیدا کردن منبع این آلودگی فراخوانده شده‌اند.

تمام بیمارانی که تاکنون بررسی شده‌اند، سابقه حداقل یک مورد بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، بیماری کلیوی یا سیروز را داشتند. نشانه ابتلا به الیزابتکینگیا شامل تنگی نفس، تب و لرز است.
اکنون خاستگاه این آلودگی ناشناخته است و کوشش‌های مستمری برای جلوگیری از این همه‌گیری در حال انجام است.

مقامات بهداشتی ایالت، منابع احتمالی آن را شناسایی کرده و در حال حاضر آب، محصولات آرایشی بهداشتی و داروها را آزمایش می‌کنند. هیچ شواهدی مبنی بر سرایت بین انسان‌ها و هیچ موردی از ابتلا در میان کودکان گزارش نشده است.

این باکتری پس از کشف در سال ۱۹۵۹، به نام باکتری‌شناس الیزابت کینگ نام‌گذاری شد. معمولاً تنها ۵ تا ۱۰ مورد در سال از ابتلا به این نوع باکتری در ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده بود.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو