مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران:
حذف تدریجی دفترچه‌های بیمه از سال 95
25 بهمن 1394 ساعت: 18:11مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: «از شش‌ماهه دوم سال آینده، دفترچه‌های بیمه درمانی به‌صورت تدریجی حذف و رسیدگی به اسناد به‌صورت آنلاین انجام خواهد شد.»
به گزارش سپیدآنلاین، محمد جواد کبیر، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در نشست خبری درباره همپوشانی‌های بیمه‌ای در کشور گفت: « در سامانه امید اطلاعات خود را با سازمان تامین اجتماعی برخط کردیم. کمتر از یک میلیون جمعیت همپوشانی داشتیم اما در بخش روستایی پنج میلیون و 300 هزار نفر همپوشانی وجود داشت که مرتفع شده است. از این میزان فقط 47 هزار مورد همپوشانی دارویی استخراج شده است. در واقع افرادی بودند که دو دفترچه داشتند و برای داروهای آنها 42 میلیارد تومان هزینه شده که هر دو سازمان بیمه آنرا پرداخت کرده‌اند.»
کبیر درباره الکترونیکی شدن دفترچه‌های بیمه نیز گفت: «در مناطق روستایی در سال 95، بین 5 الی 10 استان از جمله سیستان و بلوچستان را امکان سنجی خواهیم کرد. براین اساس در مراکز درمانی که به اینترنت دسترسی دارند، استعلام بیمه شده، براساس کارت ملی خواهد شد یعنی آرام آرام استفاده از دفترچه را محدود خواهیم کرد. از شش‌ماهه دوم سال آینده، دفترچه‌های بیمه درمانی به‌صورت تدریجی حذف و رسیدگی به اسناد به‌صورت آنلاین انجام خواهد شد.»
وی همچنین به اعتبارات سازمان بیمه سلامت در سال آینده اشاره کرد و گفت: «در لایحه بودجه سال 95، 5400 میلیارد تومان اعتبار برای سازمان پیش بینی شده و رشد بودجه 12 درصدی داشته است که به هیچ عنوان تکافوی تعهدات ما در سال 95 نخواهد بود. اگر در سال 95 تجدید نظر جدی در منابع بیمه سلامت نشود امکان اینکه بیمه سلامت بتواند تعهدات خود را برابر بسته خدمتی ادامه دهد میسر نخواهد بود.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو