استاد دکتر حسن فرسام درگذشت
17 بهمن 1394 ساعت: 02:11دکتر حسن فرسام استاد برجسته و پیشکسوت گروه شیمی دارویی دانشکده داروسازی و رییس موزه تاریخ علوم پزشکی درگذشت.
دکتر حسن فرسام 5 مهر 1311 در تهران به دنیا آمد و با استعداد و پشتکار بی‌نظیری که در رشته داروسازی از خود نشان داد از چهره‌های درخشان این عرصه شد. او علاوه بر اخذ عالی‌ترین مدارک درزمینهٔ شیمی دارویی، در رشته‌های انگل‌شناسی، مالاریاشناسی و علوم آزمایشگاهی نیز تحصیل کرد. نیم‌قرن حضور ارزشمند این استاد گران‌قدر در دانشگاه علوم پزشکی تهران، برکات زیادی برای دانشگاه و کشور به ارمغان آورد.
وی علاوه بر انجام تحقیقات بسیار و کسب عناوین مختلف همچون استاد نمونه کشوری و پژوهشگر برتر، در پرورش چند نسل از تاثیرگذارترین افراد حوزه دارویی کشور نقش اساسی ایفا کرد. همچنین به‌عنوان مشاور ادواری سازمان جهانی بهداشت در طب سنتی و گیاهان داروئی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران، عضو گروه واژه‌گزینی پزشکی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، عضو انجمن دانشمندان علوم داروئی آمریکا، عضو جامعه پژوهشگران گیاهان دارویی آلمان و چندین انجمن داخل کشور خدمات بی‌نظیری را به ایران و دیگر کشورهای جهان ارائه کرد و ریاست موزه تاریخ علوم پزشکی ایران را هم به عهده داشت.
پیکر استاد فرسام ساعت 8 صبح روز یکشنبه 18 بهمن 94 با حضور اساتید، مسئولان، دانشجویان، کارکنان و علاقه مندان به این مرحوم از روبروی دانشکده داروسازی تشییع خواهد شد.

روزنامه سپید
درگذشته این استاد برجسته را به جامعه پزشکی و داروسازی کشور تسلیت می‌گوید و برای خانواده آن مرحوم صبر جمیل و اجر جزیل آرزو می‌کند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو