رئیس دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد عنوان کرد؛
بازار کار در رشته‌های داروسازی، نیازمند بسترسازی مناسب است
3 آذر 1394 ساعت: 13:9دانشکده علوم نوین، تقریبا مشابه با دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی در حال فعالیت است. اکثر رشته‌های جدید موجود در دنیا در ایران و دانشکده‌های مربوطه از جمله دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد قابل ارائه است.
به گزارش سپیدآنلاین این رشته‌های نوین، رشته‌هایی هستند که مطابق روز بوده و موارد مورد نیاز جامعه و پیشرفت‌های مطرح در دنیا را پوشش می‌دهد. این رشته‌ها در سطح کارشناسی ارشد و phd موجود است.
به گفته محمدرضا زرین‌دست، رئیس دانشکده علوم نوین دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد، رشته‌های مذکور از جمله داروسازی بالینی علاوه بر این دانشکده در سایر دانشگاه‌های ایران پذیرش دانشجو دارد.»
زرین‌دست در خصوص بازار کار داروسازان فارغ‌التحصیل در کشور به خبرنگار ما گفت: «بازار کار هیچ رشته‌ای در ایران معلوم نیست. تا زمانی که دانشجویان فارغ‌التحصیل نشوند و از محیط دانشگاه بیرون نیایند، نمی‌توانند بازار کار بوجود آورند. فارغ‌التحصیلان رشته‌های داروسازی و سایر رشته‌ها با افکار خلاقانه و کارهای ابتکاری باید بازار کار ایجاد کنند. مملکت، دولت و مسئولان نیز در این بین تلاش کرده و دنبال ایجاد بازار کار هستند.»
زرین‌دست با بیان اینکه بازار کار مناسب نیازمند بسترسازی است، اضافه کرد: «تا آنجا که من می‌دانم وزارتخانه‌ها به‌خصوص وزارت بهداشت و حتی وزارت علوم تمام سعی خود را در راستای ایجاد بازار می‌کنند و آنطور نیست که هیچ تلاشی انجام نشود.»
وی موفق شدن یا نشدن دانشجویان فارغ‌التحصیل در کسب بازار کار را وابسته به شرایط کشور دانست و گفت: «هر ارگان و مسئولی با هر تلاش، فکر و نیرویی که دارد با تمام قوا در این راستا کار می‌کند.»
زرین‌دست در خصوص استقبال دانشجویان داروسازی از رشته‌های تازه تاسیس شده در ایران گفت: «دانشجویان استقبال خوبی دارند اما همه مشکل و نارحتی آنها چگونگی بازار کار این رشته‌ها است. این مشکلی است که همیشه دغدغه دانشجویان بوده است و حتی در خصوص رشته‌های قدیمی نیز وجود دارد چه برسد به رشته‌های تازه تاسیس در دانشگاه‌ها.»
وی در پایان گفت: «امید است به هر صورت تدابیری اندیشیده شود که به نحو احسن از رشته‌های نوین استفاده شده و همچنین بازار کار مناسب با این رشته‌ها بوجود آید.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو