برگزاری نشست مشترک هیات امنای صرفه‌جویی ارزی و مدیران شرکت‌های فرانسوی
گسترش فعالیت شرکت‌های فرانسوی زمینه‌ساز انتقال دانش به ایران
3 بهمن 1394 ساعت: 17:11نشست ارزیابی و بررسی امکان مشارکت صنایع و شرکت‌های تجهیزات پزشکی فرانسه در توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی مورد حمایت هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیمارانی نظیر انواع پیوند (پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند مغز استخوان و ...)، کاشت حلزون شنوایی در بیماران ناشنوا، تامین اقلام مصرفی حیاتی مورد نیاز بیماران و تامین اقلام سرمایه‌ای مرتبط با طرح تحول نظام سلامت برگزار شد.
به گزارش سپید آنلاین به نقل از روابط عمومی هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، در این نشست که در تالار جلسات هیات امنای صرفه‌جویی ارزی برگزار شد، مدیران عالی‌رتبه شرکت‌های تجهیزات پزشکی فرانسه و مدیران ارشد هیات امنا حضور داشتند.
این هیات فرانسوی که جهت شرکت در اولین همایش ملی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت به دعوت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ایران سفر کرده، در کنار این همایش با مراکز عمده ذیربط بهداشت و درمان کشور از جمله هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، سازمان انتقال خون، سازمان غذا و دارو و ... مذاکراتی انجام داده‌اند.
در این نشست سیدعباس حسنی، رئیس هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران پس از معرفی فعالیت‌ها و خدمات هیات امنای صرفه‌جویی ارزی با اشاره به جایگاه این هیات در نظام سلامت کشور، به ویژه نقش مثبت و سازنده هیات امنا در برنامه طرح تحول نظام سلامت ابراز امیدواری کرد که شرکت‌های تجهیزات پزشکی فرانسه با گسترش حوزه‌های فعالیتشان در ایران (که در سال‌های گذشته بسیار محدود و منحصر به حضور یک یا دو شرکت بوده است)، ضمن مشارکت در گسترش و توسعه طرح‌های بهداشتی و درمانی کشور، زمینه‌های لازم را برای انتقال تکنولوژی تجهیزات پیشرفته پزشکی به ایران فراهم آورند و در حوزه خرید خدمات سلامت نیز حضوری فعال داشته باشند.
در ادامه این نشست اعضای هیات فرانسوی به معرفی حوزه‌های فعالیت شرکت‌های خود پرداخته و در پایان پیر سَوَ سرپرست هیات، ضمن ابراز خرسندی از حضور در کشور ایران و آشنایی با نیازهای بهداشتی و درمانی کشور، به ویژه در بخش تجهیزات بر علاقه‌مندی شرکت‌های فرانسوی جهت گسترش روابط با ساختارهای فعال در نظام سلامت کشور به ویژه هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران تاکید کرد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو