گزارش دست کم 17 مرگ ناشی از آنفلوانزای مرگبار خوکی از روسیه
29 دی 1394 ساعت: 19:10بیانیه‌های مقامات بهداشتی روسیه نشان می‌دهد که از ماه گذشته دست کم 17 نفر در این کشور به علت آنفلوانزای خوکی درگذشته‌اند و به نظر می‌رسید این ویروس دارد در روسیه انتشار پیدا می‌کند
به گزارش خبرگزاری فرانسه ماریا خیتاریشویلی، سخنگوی مقامات بهداشتی محلی در سنت‌پترزبورگ گفت: «پنج نفر به علت ابتلا به ویروس H1N1 در سنت‌پترزبورگ درگذشته‌اند. روند شناسایی برای سه مورد مرگ دیگر مربوط به آنفلوآنزا هنوز تکمیل نشده است.»

مقامات محلی در این دومین شهر بزرگ روسیه گفتند که در طول 10 روز گذشته 313 نفر به علت ابتلا به این ویروس بستری شده‌اند.»

مقامات بهداشتی در منطقه جنوبی روستوف نیز روز سه‌شنبه چهار مورد مرگ مربوط به آنفلوانزا را در میان 120 مورد گزارش‌شده ابتلا به این بیماری اعلام کردند.

پیش‌ازاین، مرگ 4 نفر بزرگسال و یک کودک به علت این ویروس در منطقه داغستان و مرگ دو بیمار دچار عفونت را در شهر یکاترینبورگ و منطقه جنوبی آدگی اعلام شده بود.
رسانه‌های دولتی روسیه همچنین یک مورد مرگ دیگر ناشی از این ویروس را در میانه ماه دسامبر در شهر شمالی نووی اورنگوی گزارش کردند.

آنا پائوآ، پزشک ارشد دولت به خبرگزاری‌های محلی گفت که شمار افراد دچار عفونت با ویروس آنفلوانزای خوکی «به‌طور اجتناب‌ناپذیری» در ماه آینده افزایش خواهد یافت.

هفته گذشته مقامات بهداشتی ارمنستان اعلام کرده بودند که از هنگام شروع سال جدید میلادی سه نفر در این کشور به علت ابتلا به آنفلوانزای خوکی درگذشته‌اند.

مقامات در گرجستان، کشور همسایه، نیز در اوایل این هفته گفتند، نخستین مورد مرگبار ناشی از این ویروس در غرب این کشور گزارش شده است.

قبلاً پس از ظهور ویروس H1N1 در مکزیک و ایالات‌متحده، شیوع گسترده ان ویروس باعث شد که سازمان جهانی بهداشت در ماه ژوئن 2009 وضعیت هشدار پاندمی اعلام کند. شیوع این ویروس در آن زمان باعث مرگ حدود 18500 نفر در 214 کشور شد. این وضعیت هشدار در ماه اوت 2010 لغو شد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو