دستیار رسانه‌ای وزیر بهداشت:
افزایش ظرفیت دندانپزشک باید متناسب با کیفیت آموزش باشد
31 خرداد 1401 ساعت: 09:3دستیار رسانه‌ای وزیر بهداشت گفت: «وزارت بهداشت با افزایش ظرفیت دندانپزشک متناسب با کیفیت آموزشی و زیرساخت موافق است.»
به گزارش سپید، پدرام پاک‌آیین گفت: «در دولت سیزدهم، هدف، دسترسی عادلانه به خدمات سلامت است لذا باید دسترسی به خدمات با کیفیت باشد. افزایش ظرفیت دندانپزشک باید متناسب با زیرساخت‌ها و کیفیت آموزش باشد.»

وی گفت: «ماهیت این رشته به گونه‌ای است که دانشجو باید کار تجربی انجام دهد لذا آموزش باید با کیفیت باشد. به همین دلیل بر روی زیرساخت‌ها تاکید می‌شود. کیفیت آموزش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.»

به گفته پاک آیین وقتی دانشجو وارد چرخه خدمت حرفه‌ای می‌شود باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که اگر در یک منطقه محروم خدمت کرد مردم آن منطقه خدمات را با کیفیت دریافت کنند.

دستیار رسانه‌ای وزیر بهداشت گفت: «وزارت بهداشت با افزایش ظرفیت متناسب با کیفیت آموزشی و زیرساخت کاملا موافق است، افزایش ظرفیت ۲۰ درصدی پزشکان عمومی مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بود که به اجرا گذاشته شد. تصمیمات ما باید متناسب با ظرفیت‌های دولت و حکمرانی باشد، افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پزشکان اجرا شده است.»

وی گفت: «افزایش ظرفیت دندانپزشک باید متناسب با زیرساخت‌ها باشد. وزارت بهداشت به دنبال افزایش ظرفیت متناسب با کیفیت آموزش است. مشکل مردم در این حوزه عمدتاً هزینه‌های مراجعه به دندانپزشک است. کاهش هزینه‌ها باید در قالب یک بسته باشد که بخشی از آن گسترش پوشش بیمه است. اگر قرار باشد بیمه‌ها صرفا خدمات را پوشش دهند رضایتمندی مردم حاصل نمی‌شود. افزایش ظرفیت حتما باید حتماً متناسب با زیرساخت‌ها باشد.»

دستیار رسانه‌ای وزیر بهداشت گفت: «هدف اصلی دسترسی عادلانه به خدمات باکیفیت در درمان است. صرفاً نباید شاخص‌های کمی را ببینیم. کیفیت خدمات هم مهم است. باید دسترسی عادلانه و رعایت شاخص‌های عدالت حفظ شود.»

به گفته پاک آیین مخالف افزایش ظرفیت نیستیم لذا برای افزایش ظرفیت باید به صورت عملیاتی کار کرد.باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو