اتمام ساخت واکسن جدید مدرنا منطبق بر سویه امیکرون
28 دی 1400 ساعت: 10:10مدیر اجرایی شرکت مدرنا ابراز امیدواری کرد اطلاعات اولیه درباره میزان تاثیرگذاری واکسن بر امیکرون تا ماه مارس میلادی منتشر شود.
به گزارش سپید به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان، دو سال از همه گیری کرونا در جهان می‌گذرد. گرچه کشف واکسن کورسوی امیدی برای پایان بخشیدن به این همه گیری را میان مقامات بهداشتی ایجاد کرده بود؛ اما ظهور سویه امیکرون که قابلیت گریز از ایمنی ایجاد شده توسط واکسن‌ها را داشت، شرایط را بار دیگر دشوار کرد.

با این حال، شرکت‌های داروسازی جهان وعده داده‌اند در سریع‌ترین زمان ممکن واکسن منطبق بر سویه جدید را به بازار عرضه کنند. شرکت مدرنا در بیانیه‌ای اعلام کرده است واکسن جدید خود برای مقابله با سویه امیکرون را طی چند هفته آینده مورد آزمایش قرار خواهد داد.

مدیر اجرایی مدرنا گفت: «ما مراحل آماده‌سازی واکسن جدید منطبق بر سویه جدید کرونا را به اتمام رسانده‌ایم. در هفته‌های آتی مراحل آزمایش آن روی نمونه‌های انسانی انجام خواهد شد و امیدواریم طی یک چارچوب زمانی تا ماه مارس میلادی اطلاعات تحقیقات را جهت دریافت مجوز‌های لازم منتشر کنیم.»

وی با اشاره به افزایش درخواست‌ها برای واکسن این شرکت مدعی شد تا پاییز سال ۲۰۲۳ می‌توانند واکسن تلفیقی آنفلوآنزا – کرونا را دست کم در بازار برخی کشور‌ها عرضه کنند.

وی گفت: «ما به دنبال آن هستیم که به واکسن تک دوز تقویتی سالانه دست یابیم تا افراد دیگر نیازی نداشته باشند هر سال اقدام به تزریق چند نوبت واکسن کنند.»

مدرنا در اوایل ماه ژانویه اعلام کرد از آن جا که به مرور زمان میزان ایمنی ایجاد شده از سوی واکسن کرونا کاهش می‌یابد؛ نیاز برای تزریق دوز تقویتی در پاییز ۲۰۲۲ وجود دارد.

بیشتر کشور‌ها تزریق دوز سوم واکسن به افراد آسیب پذیر را آغاز کرده‌اند. در این میان، برخی کشور‌ها سخن از تزریق دوز چهارم به میان می‌آورند. نگرانی‌ها درباره شدت یافتن شمار مبتلایان به سویه امیکرون و افزایش شمار موارد بستری در بیمارستان، باعث اعمال دوباره محدودیت‌ها و تعطیلی مراکز عمومی شده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو