چارت ۴٠ ساله اورژانس تهران نیازمند بازنگری
کمبود ۵۰ درصدی نیرو


10 اردیبهشت 1400 ساعت: 11:2رییس مرکز اورژانس تهران با بیان اینکه کمبود نیروی مرکز اورژانس تهران حدود ۵٠ درصد است، گفت: «چارت اورژانس تهران برای ۴٠ سال پیش است و باید بازنگری و تغییر کند.»
به گزارش سپید، پیمان صابریان در گفت‌وگو با ایسنا درباره برنامه‌های آینده مرکز اورژانس تهران اظهار کرد: «هر روزی که شروع به فعالیت می‌کنیم امیدواریم که شاهد مصدومان و بیماران کم‌تری باشیم.»

وی ادامه داد: «علاوه بر این سعی اورژانس بر این است که مدت زمان رسیدن بر بالین افراد کاهش پیدا کند. امیدواریم هم خدمات بیشتری به شهروندان ارائه کنیم و هم این اقدامات در مدت زمان کوتاه‌تری صورت گیرد.»

رییس مرکز اورژانس تهران تاکید کرد: «اولویت مرکز اورژانس تهران افزایش خدمات و کاهش زمان است که برای تحقق این امر نیاز است هم تعداد پرسنل افزایش پیدا کند و هم تعداد پایگاه‌ها.»

وی گفت: «بیشترین مشکل اورژانس تهران کمبود نیروی انسانی است. در صورتی که تعداد نیروی انسانی افزایش پیدا کند می‌توانیم مدت زمان رسیدن به بالین بیمار و مصدومان را کاهش دهیم.»

صابریان ادامه داد: «اگر تعداد نیروی انسانی اورژانس در سایر کشورها را در شهر‌های مشابه با جمعیت مشابه مقایسه کنیم متوجه این کمبود نیرو می‌شویم. کمبود نیروی مرکز اورژانس تهران حدود ۵٠ درصد است.»

رییس مرکز اورژانس تهران گفت: «چارت اورژانس تهران برای ۴٠ سال پیش است و همچنان موفق نشدیم که این را تغییر دهیم.»

وی ادامه داد: «چارتی که حدود ۴٠ سال قبل تنظیم شده متناسب با امکانات و تعداد پایگاه‌های همان زمان بوده، این در حالی است که حالا حدودا ٢٢۴ پایگاه داریم اما نیروی انسانی ما بر اساس همان چارت قدیمی است.»

صابریان اظهار کرد: «طی این چند سالی که من در اورژانس تهران حضور داشتم در این خصوص تلاش کردیم. حالا نیز در سازمان امور استخدامی و دانشگاه‌ها رایزنی می‌کنیم که بتوانیم این چارت را تغییر دهیم. اما سختی‌های خاص خود را دارد و باید از سوی دستگاه‌های متفاوت تایید شود.»

وی گفت: «چارت جدید از سوی ما نوشته و ارائه شده و در حال بررسی است.»

صابریان گفت: «باید در کنار پرسنل اورژانس حضور داشت تا کمی و کاستی‌های این شغل را دانست.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو