رییس اورژانس تهران:
20 درصد ماموریت‌های اورژانس کرونایی است
25 شهریور 1399 ساعت: 16:6رئیس اورژانس تهران گفت: «روزی ۵ هزار ماموریت در روزهای کرونایی داشتیم و ۲۰ درصد ماموریت‌های ما مربوط به بیماران کرونایی بود که در قرنطینه خانگی بودند.»
به گزارش سپید، پیمان صابریان اظهار کرد: «بیماری کرونا باری مضاعف بر فعالیت‌های اورژانس داشت و تعداد تماس‌های ما دو برابر سال‌های قبل شد و ماموریت‌های ما هم بیشتر شد. تا روزی ۲۵ هزار تماس را پاسخگویی کردیم و خدمات رسانی بسیار خوب بود، پرستاران و پزشکان به عنوان اپراتور پاسخگوی مردم بودند.»

رئیس اورژانس تهران گفت: «روزی ۵ هزار ماموریت در روزهای کرونایی داشتیم و ۲۰ درصد ماموریت‌های ما مربوط به بیماران کرونایی بود که در قرنطینه خانگی بودند. کد ۷۲۴ (شماره مخصوص سکته مغزی) حدود ۴ سال در اورژانس تهران در حال فعالیت است و حدوداً روزانه ۱۰ تا ۱۵ نفر از این شماره استفاده می‌کنند. همچنین روزانه ۱۰ تا ۱۵ تماس هم با شماره ۲۴۷ (شماره مخصوص سکته قلب) گرفته می‌شود.»

وی ادامه داد: «۲۷ نفر از عوامل ما در دوران کرونا دورکار بودند و روزانه ۵ هزار تماس را چه در مرکز و چه در خانه پاسخ می‌دادند. ۱۰ تا ۲۰ درصد از خدمات ما مربوط به بیماران کرونایی بود.»

صابریان خاطرنشان کرد: «روزانه ۲ ماموریت با استفاده از بالگردها در تهران انجام می‌شود و ۲۳۰ موتورلانس در پایتخت داریم که کمتر از ۱۰ دقیقه به مصدومان می‌رسند.»

وی درباره تعداد پد بالگرد در تهران گفت: «در تهران ۳۷ پد بالگرد داریم و نقاط استراتژیک هم مشخص شده است، البته ما در پایتخت نیاز به ۵۴ پد بالگرد داریم که باید ۱۷ پد دیگر هم ساخته شود.»

رئیس اورژانس تهران گفت: «البته نمی‌شود گفت در تمام نقاط تهران پد بالگرد می‌سازیم چراکه برخی مناطق تراکم بالایی دارند، همچنین ما در پایتخت از ۲ بالگرد استفاده می‌کنیم.»

وی بیان کرد: «تعداد مزاحمین تلفنی نسبت به سال‌های قبل کاهش پیدا کرده است، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ هزار تماس داشته‌ایم که از این تعداد ۴۸۳ تماس مزاحم بوده‌اند. ۱۰ درصد پرسنل ما مبتلا به کرونا شدند و ۲ شهید سلامت هم داشته‌ایم.»فارس
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو