هفت سال زمان لازم است تا وضعیت زندگی به حالت عادی بازگردد
17 بهمن 1399 ساعت: 17:11بلومبرگ در گزارشی با توجه به سرعت و میزان واکسیناسیون کروناویروس در جهان اعلام کرد که طی هفت سال آینده وضعیت زندگی به حالت عادی بازمی‌گردد.
به گزارش سپید، از زمان آغاز شیوع کروناویروس در جهان این پرسش مطرح بوده که این بیماری چه زمانی پایان پیدا می‌کند؟ پاسخ به این پرسش می‌تواند با سرعت و میزان واکسیناسیون ارزیابی شود.

بلومبرگ اقدام به جمع‌آوری داده‌های مربوط به تزریق واکسن کووید-19 در جهان کرده که بیش از 119 میلیون دوز واکسن در سراسر جهان تزریق شده است.
همچنین کارشناسان علمی آمریکا همچون آنتونی فائوچی معتقدند که نیاز است 70 تا 85 درصد جمعیت واکسن تزریق کنند تا شرایط به حالت عادی برگردد.

واکسیناسیون کروناویروس در کشورهای ثروتمند غربی با سرعت بیشتری نسبت به سایر کشورهای جهان اتفاق می‌افتد که با در نظر گرفتن سرعت فعلی واکسیناسیون این فرایند در کل دنیا هفت سال طول می‌کشد. به طور مثال، بر اساس آخرین میزان واکسیناسیون در کانادا دستیابی به پوشش 75 درصدی واکسیناسیون بیش از 10 سال طول می‌کشد. کانادا برای خرید دوزهای بیشتر واکسن بیش از هر کشور دیگری قرارداد بسته است و انتظار می‌رود میزان واکسیناسیون آن افزایش یابد.

همچنین در سنگاپور انتظار می‌رود با سرعت فعلی واکسیناسیون که حدود 10 هزار و 83 دوز در روز است طی 2.2 سال آینده 75 درصد از جمعیت این کشور در برابر کروناویروس واکسینه شوند.

از طرف دیگر چین برای واکسیناسیون جمعیت عظیم خود 5.5 سال زمان نیاز دارد اگرچه روزانه بیش از یک میلیون دوز واکسن تزریق می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از straitstimes، اوضاع در کشورهایی مانند هند، اندونزی و روسیه بسیار ناخوشایند است و در صورتیکه روند فعلی واکسیناسیون ادامه پیدا کند احتمالا 10 سال طول می‌کشد تا جمعیت این کشورها در برابر کرونا واکسینه شوند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو