سخنگوی وزارت بهداشت:
اعتبار استخدام ۳۰ هزار نفر در وزارت بهداشت تامین شده است
6 دی 1399 ساعت: 09:10سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «مجوز استخدام ۳۰ هزار نفر در وزارت بهداشت صادر و اعتبار آن هم تامین شده و انتظار می‌رود ۶۰ تا ۷۰ درصد از این ظرفیت به استخدام نیروی پرستار اختصاص داده شود.»
به گزارش سپید، سیما سادات لاری در گفت‌وگو با ایرنا درباره اقدامات وزارت بهداشت برای پرستاران افزود: «مجوز استخدام ۳۰ هزار نیرو به وزارت بهداشت داده شده و اعتبار آن هم توسط معاونت توسعه وزارت بهداشت تامین شده است. انتظار معاونت پرستاری با توجه به کمبود نیروی پرستار این است که حداقل بین ۶۰ تا ۷۰ درصد این استخدامی‌ها به نیروهای پرستار اختصاص داده شود. زیرا با کمبود شدید نیروی پرستار در‌ بخش‌های بیمارستانی مواجه هستیم.»

وی گفت: «همچنین پرداخت تشویقی و تقدیر کتبی از هزار پرستار نمونه کشوری در سراسر کشور توسط وزیر بهداشت انجام شده است.»

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: «زحمات همه کادر بهداشت و درمان در ماه‌های اخیر قابل قدردانی است و به خصوص پرستاران که یکی از اصلی‌ترین ستون‌های مبارزه با بیماری کووید۱۹ بوده و هستند.»

وی ادامه داد: «تلاش گروه پرستاری در همه ایام سال برای مراقبت از بیماران بر کسی پوشیده نیست و در دوران شیوع ویروس کرونا نیز این تلاش‌ها بیشتر از همیشه پیش چشم جامعه قرار گرفته است.»

لاری گفت: «یکی از آخرین اقدامات مهم انجام شده برای پرستاران، پرداخت فوق‌العاده ویژه برای کارکنان نظام سلامت است. معاونت توسعه وزارت بهداشت اعلام کرده که از اول دی ماه پرداخت فوق‌العاده ویژه به کارکنان نظام سلامت از جمله پرستاران انجام شود.»

سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه وزارت بهداشت در مراسم روز پرستار اعلام کرد که فوق‌العاده ویژه کارکنان بالینی نظام سلامت از اول دی ماه در احکام این نیروها در وزارت بهداشت اعمال می‌شود و با اجرای آن حدود ۵۰ درصد به حقوق این نیروها اضافه می‌شود.

به گفته وی، از اسفند سال ۹۷، با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری ۵۰ درصد به حقوق پرستاران و همه کارکنان رسمی و پیمانی نظام سلامت اضافه شده و اعمال افزایش ۵۰ درصدی حقوق با اجرای فوق‌العاده ویژه حقوق این نیروها به دو برابر نسبت به اسفند ۹۷ افزایش می‌یابد.

به گفته رئیس سازمان نظام پرستاری حدود ۱۴۰ هزار پرستار در بیماستان‌های کشور شاغل هستند. حدود ۶۰ هزار پرستار به کرونا مبتلا شده و حدود ۱۰۰ پرستار تاکنون بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو