نوزادان متولد شده از مادران کرونایی آنتی بادی دارند
28 آذر 1399 ساعت: 13:9محققان سنگاپوری در مطالعه‌ای که بر روی زنان باردار انجام داده‌اند، دریافتند بدن نوزادان متولد شده از مادران کرونایی، دارای آنتی بادی ضد ویروس کروناست.
به گزارش سپید، بر اساس مطالعه‌ای که جمعی از محققان سنگاپوری بر روی تعدادی از زنان باردار مبتلا به ویروس کرونا انجام داده‌اند، بدن نوزادانی که از این مادران متولد شدند، آنتی بادی ضد ویروس کرونا دارد.

طی این مطالعه شواهدی دال بر انتقال ویروس از مادر به نوزاد به دست نیامده است و هنوز ماهیت این ویروس در مناطق مختلف به خوبی درک نشده است.
سازمان جهانی بهداشت می‌گوید زنان باردار ممکن است تحت تاثیر برخی از عفونت‌های تنفسی قرار بگیرند و اینکه مادران مبتلا به کووید-۱۹ می‌توانند ویروس را در دوران بارداری یا زایمان به نوزاد خود منتقل کنند، هنوز مشخص نیست.

شبکه تحقیقات زنان و زایمان سنگاپور در بیانیه‌ای نتایج مطالعه را اطمینان ‌بخش خواند. این نشان می‌دهد که بروز و شدت کووید-۱۹ در میان زنان باردار به موازات روند عمومی جمعیت است.

این مطالعه نشان داد بیشتر شرکت کنندگان به نوع خفیف ویروس آلوده بودند که در زنان مسن و دارای اضافه وزن واکنش‌های شدیدتری را نشان داد، اما هیچ یک از آنان فوت نکرده و همه بهبودی کامل یافتند. دو زن نوزاد خود را از دست دادند که به گفته محققان در یک مورد ممکن است مربوط به عوارض ویروس باشد.

تا زمان انتشار مطالعه، پنج زن زایمان کرده بودند و همه نوزادان آن‌ها آنتی بادی داشتند بدون اینکه به ویروس آلوده شده باشند، هرچند محققان گفتند هنوز مشخص نیست این سطح چه میزان از محافظت را می‌تواند ارائه دهد؛ برای بررسی اینکه آیا آنتی بادی‌ها با رشد نوزادان کاهش می‌یابند، تحقیقات بیشتری لازم است.

آن‌ها افزودند تعداد آنتی بادی‌ها در نوزادان متفاوت است و در بین آن‌هایی که مادران آن‌ها نزدیک به زمان زایمان آلوده شده بودند، بیشتر بود.

بر اساس مقاله‌ای که در ماه اکتبر در مجله «بیماری‌های عفونی در حال ظهور» منتشر شد، پزشکان در چین از کشف و کاهش آنتی بادی کووید-۱۹ در نوزادان خبر داده‌اند.باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو