زنان باردار مبتلا به زیکا در آمریکا سه برابر شدند
2 خرداد 1395 ساعت: 19:3مقامات بهداشتی دولتی آمریکا می‌گویند تعداد زنان باردار آلوده به زیکا در آمریکا سه برابر شده است، زیرا اکنون موارد مبتلا با روش جامع‌تری شمارش می‌شوند.
به گزارش هلث‌دی بر اساس دو فهرستی که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا تهیه کرده، تاکنون ۲۷۹ زن آلوده در این کشور شناسایی شده‌اند.

مسئولان این سازمان می‌گویند پیش‌ازاین تنها مواردی از زنان باردار محاسبه می‌شدند که دارای علائم یا عوارض بارداری مرتبط با زیکا بودند؛ اما اخیراً گزارش‌های منتشرشده نشان دادند که برخی از زنانی که هیچ نشانه‌ای از عفونت زیکا را بروز نمی‌دادند، کودکانی مبتلا به نقص شدید مغزی میکروسفالی به دنیا آوردند.

این تعداد به‌روزرسانی شده فارغ از بروز نشانه‌های بیماری، تمام زنان باردار در آمریکا و قلمروهایش با شواهد آزمایشگاهی از آلودگی به ویروس زیکا را در برمی‌گیرد؛ استفاده از فهرست‌های جدید، تصویر کامل‌تری از اثرات زیکا بر این زنان در آمریکا ارائه می‌دهد.

۱۵۷ زن باردار در آمریکا و ۱۲۲ نفر در قلمروهای این کشور در این دو فهرست، قرار دارند. قبلاً فقط ۴۸ مورد عفونت زیکا در زنان باردار در آمریکا و ۶۵ مورد در قلمروهای آن از جمله پورتوریکو گزارش شده بودند.

اغلب این زنان هنوز باردار هستند و کمتر از ۱۲ نفر آنها سقط جنین داشته یا نوزاد دارای نقص مادرزادی به دنیا آورده‌اند.

انتظار می‌رود در تابستان جاری، این ویروس حداقل در برخی ایالت‌های ساحلی جنوب آمریکا فعال شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو