پزشکان انگلیسی هشدار دادند
ماسک با رعایت فاصله‌گذاری موثر است
4 شهریور 1399 ساعت: 11:6متخصصان سلامت در یک مطالعه جدید هشدار دادند که استفاده از ماسک موجب شده تا شماری از افراد از اهمیت فاصله گذاری اجتماعی غافل شوند.

به گزارش سپید، در این بررسی آمده است: «استفاده از ماسک موجب شده تا بسیاری از افراد توصیه‌های مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند چرا که احساس راحتی بیشتری هنگام نشستن یا ایستادن در کنار یکدیگر دارند.»

به گفته محققان انگلیسی، برخی افراد در صورتِ استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی لازم را از افرادی که ماسک به صورت دارند رعایت نمی‌کنند.

در این بررسی مشخص شد برخی افراد که معتقدند استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است بیشتر احتمال دارد در برخورد با افرادی که ماسک به صورت دارند، فاصله فیزیکی را رعایت نکنند.

پزشکان انگلیسی تاکید کردند: «به طور کلی استفاده از ماسک می‌تواند خطر شیوع بیماری کووید-۱۹ را کاهش دهد اما این امر نباید موجب شود که افراد احساس امنیت بیشتری کرده و خطرات دیگر از جمله کاهش فاصله فیزیکی با دیگران را نادیده بگیرند.»

متخصصان انگلیسی متذکر شدند درصورتیکه دولت‌ِ این کشور به دنبال آن است تا انتقال ویروس را به حداقل برساند، لازم است دستورالعمل‌های خود را به طور شفاف ارائه دهد.

به گزارش اسکای نیوز، به گفته محققان ماسک، جایگزینِ فاصله گذاری فیزیکی نیست بلکه این دو فاکتور باید همزمان با هم بکار گرفته شود تا در مهار همه‌گیری موثر باشد.ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو