فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مطرح کرد
احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی
2 تیر 1399 ساعت: 20:4فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در صورتی که مردم پروتکل‌های بهداشتی را به همین شکل در شهر تهران رعایت نکنند، احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی وجود دارد.
به گزارش سپیدآنلاین، علیرضا زالی در اخبار شبکه پنج تهران اظهار کرد: ما این روز‌ها شاهد کاهش رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تهران هستیم و در برخی اماکن مثل حمل و نقل عمومی امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه در ساعات شلوغی غیرممکن است. سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری از بیماری‌های آمریکا توصیه کرده‌اند که استفاده از ماسک در اماکن عمومی که امکان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود ندارد، الزامی شود.

استفاده از ماسک پارچه‌ای خانگی موثر است
وی ادامه داد: مجامع بین المللی بهداشتی تاکید کرده‌اند که استفاده از ماسک پارچه‌ای خانگی در پیشگیری از کرونا موثر و بهتر از این است که افراد از ماسک استفاده نکنند. اثبات شده است که استفاده از هر گونه ماسک به ویژه ماسک‌هایی که از لایه‌های مناسب برخوردار هستند به شرطی که مرطوب یا خیس یا دچار خوردگی و آسیب نشده باشد می‌تواند در پیشگیری از کرونا در محیط‌های اجتماعی بسیار موثر باشند.

زالی تاکید کرد: البته نباید استفاده از ماسک موجب احساس کاذب شود چراکه کرونا از روش‌های مختلف منتقل می‌شود و افراد باید تا حد امکان از حضور غیرضروری در اماکن عمومی اجتناب و در صورت حضور در اماکن عمومی از وسایل حفاظتی استفاده کنند.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره افرادی که نباید از ماسک استفاده کنند، گفت: کودکان زیر ۲ سال، مبتلایان به بیماری تنفسی شدید، افراد دارای اختلال هوشیاری نباید از ماسک استفاده کنند و استثناء هستند و تا حد امکان در اماکن عمومی حاضر نشوند.
احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک

وی تصریح کرد: در صورتی که مردم پروتکل‌های بهداشتی را به همین شکل در شهر تهران رعایت نکنند همانطور که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی وجود دارد؛ البته این موضوع هنوز در دست بررسی است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو