انتقاد رییس نظام پزشکی از برخی مصادیق شهید خدمت تلقی شدن مدافعان سلامت
3 شهریور 1399 ساعت: 08:6رییس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به برخی مصادیق شهید خدمت تلقی شدن پزشکانی که به دلیل ابتلا به کرونا فوت شده‌اند، گفت: «کمیته‌‌ای سه نفره‌، مصادیق شهید خدمت را تعیین می‌کنند، اما چیزی که در حال حاضر مطرح شده، کافی نیست و ما اعلام کردیم که باید اصلاح شود و کل جامعه پزشکی را در تمام‌ بخش‌ها در نظر بگیرند.»
به گزارش سپید، محمدرضا ظفرقندی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شهید خدمت تلقی شدن مدافعان سلامت، گفت: «در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت داشتیم این موضوع مطرح شد که بعد از آن اشکالات این طرح را عنوان کردیم. یکی از اشکالات این طرح این است که پزشکان‌ بخش خصوصی در آن دیده نشده‌اند که در این باره اعتراض کردیم.»

وی افزود: «در عین حال پزشکان ‌بخش دولتی هم که در‌بخش‌هایی به جز‌بخش‌های ویژه کرونا، فعالیت می‌کنند، در آن کمرنگ دیده شده بود و در این دستورالعمل ‌بخش‌هایی مانند رادیولوژی، آزمایشگاه و... به صورت کمرنگ دیده شده بود.»

ظفرقندی ادامه داد: «یک کمیته‌ سه نفره‌ای در این زمینه وجود دارد که مصادیق شهید خدمت را تعیین می‌کنند، اما چیزی که در حال حاضر مطرح شده، کافی نیست. ما اعلام کردیم که باید اصلاح شود و کل جامعه پزشکی را در تمام ‌بخش‌ها در نظر بگیرند. تفاوتی ندارد که یک پزشک در آی‌سی‌یو به بیماری مبتلا شده یا در مطب و آزمایشگاه گرفتار کرونا شده است.»

رییس سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه صف اول مواجهه با بیماران مبتلا به کرونا مطب‌ها هستند، گفت: «در درجه بعدی بیمارستان‌ها قرار دارند. بنابراین کسانی که در صف ارائه خدمت به کرونا مبتلا می‌شوند، باید به صورت یکسان دیده شوند. یکسری اشکالات حقوقی در این زمینه وجود دارد که اعلام کردیم که باید اصلاح شود.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو