تاکید کمیسیون بهداشت بر تعیین تکلیف هر چه سریعتر استخدام کادر درمان
28 مرداد 1399 ساعت: 14:5یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی آخرین وضعیت استخدام کادر درمان و تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت در جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون بهداشت خبر داد.

به گزارش سپید، محمدعلی محسنی بندپی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه روز سه‌شنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: «کمیسیون آخرین وضعیت جذب، بکارگیری، تبدیل وضعیت، برقراری فوق‌العاده ویژه و پرداخت معوقات کادر درمان را با حضور مسئولان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت و بنیاد شهید مورد بررسی قرار داد.»

وی افزود: «دولت وعده استخدام ۱۰ هزار کادر درمان را داده بود که هنوز این تعداد به ۴۰۰۰ نفر هم نرسیده است. دلیل آن محدودیت‌های جدی بودجه‌ای با کاهش درآمدهای حاصل از فروش نفت و مالیات بر درآمد است.»

وی ادامه داد: «با توجه به اهمیت این موضوع قرار شد که در جلسات بعدی به صورت مفصل مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ چون در حال حاضر کادر بهداشت و درمان در راس مبارزه با کرونا هستند و لازم است وضعیت استخدامی آنها هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.»

وی افزود: «‌بخش دیگر این جلسه مربوط به بررسی آئین نامه تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت با حضور مسئولان سازمان امور استخدامی به خصوص در این شرایط کرونایی بود. طبق مصوبه اعلامی پزشکان، پرستاران و همیاران که در مبارزه با کرونا فوت کرده‌اند باید شهید خدمت محسوب شوند. پیشنهاد کمیسیون این بود که پوشش این افراد به گونه‌ای باشد که تمام مرتبطان برای درمان بیماران کرونایی اعم از اورژانس، نیروهای خدماتی، آزمایشگاهی، پزشکان و پرستاران و موارد دیگر را شامل شود. البته تاکید شد که گستره پوشش این افراد به گونه‌ای نباشد که نتوان همه را در بر گیرد.»

محسنی بندپی در پایان گفت: «پیشنهاد شد که یک نفر از کمیسیون بهداشت هم عضو کمیته تعیین مصادیق شهید خدمت محسوب شود. این کمیته شامل سازمان برنامه، وزارت بهداشت، بنیاد شهید و سازمان امور استخدامی است.»
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو