سخنگوی وزارت بهداشت مطرح کرد
انجام تست‌های حیوانی واکسن کرونا در کشور
5 مرداد 1399 ساعت: 15:5سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌‌که دسترسی به واکسن کرونا در صورت تولید در سایر کشورها نیز پیگیری خواهد شد، گفت: «تست‌های حیوانی واکسن کرونا در کشور ما انجام شده است.»
به گزارش سپید، سیما سادات لاری در گفت‌‌وگو با تسنیم با بیان این‌‌که در حال حاضر هیچ واکسنی برای بیماری کووید 19 در جهان ساخته نشده است، گفت: «همه کشورهایی که توانایی انجام این کار را دارند در حال تلاش برای تولید واکسن کرونا هستند. در کشور ما نیز این تلاش‌ها در حال انجام است و تست‌های حیوانی این واکسن نیز انجام شده است.»

وی افزود: «امیدواریم با تلاش محققان و دانشمندان کشورمان بتوانیم این واکسن را در کشور تولید کنیم. البته دسترسی به واکسن در صورت تولید در سایر کشورها نیز پیگیری خواهد شد. مقابله با این ویروس یک اقدام جهانی و بین‌المللی است و همه جهان در حال مبارزه با این ویروس هستند.»

وی درباره تدابیر وزارت بهداشت برای همزمانی آنفلوانزا و کرونا در فصل پاییز، تصریح کرد: «یکی از نگرانی‌های وزارت بهداشت احتمال همزمانی ویروس آنفلوآنزا و کرونا در فصل پاییز و زمستان است. در حال حاضر سازمان غذا و دارو در این زمینه ماموریت دارد. در هفته‌‌های گذشته جمعیت هلال احمر نیز اعلام کرد که یک میلیون ویال واکسن آنفلوانزا وارد می‌شود. امیدواریم با تلاش‌هایی که در این زمینه انجام می‌شود و اطلاع‌‌رسانی موثر رسانه‌ها در کنار وزارت بهداشت، بتوانیم این موضوع را به خوبی مدیریت کنیم.»

وی خاطرنشان کرد: «البته رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و فاصله‌گذاری فیزیکی همواره باید مد نظر باشد و بحث آنفلوآنزا نیز مشمول رعایت این موارد است.»
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو