ساخت فیلتری با قابلیت نابودی99.8درصدی کرونا
18 تیر 1399 ساعت: 11:4محققان آمریکایی فیلتری برای تصفیه هوا ساختند که تا 99.8 درصد از ویروس‌های کرونا را که از آن عبور می‌کند، از بین می‌برد.

به گزارش سپیدآنلاین، این فیلتر که توسط محققان دانشگاه «هوستون» در آمریکا ساخته شد، می‌تواند با به دام انداختن و بلافاصله از بین بردن ویروس کرونا به مبارزه با همه گیری کرونا کمک کند.  

فوم نیکل در ساخت این فیلتر استفاده شده است که «کروناویروس سندرم حاد تنفسی» (2SARS-CoV- ) را که عامل مولد کووید-۱۹ است به دام انداخته و آن را تا ۳۹۲ درجه فارنهایت گرم می‌کند.

محققان با در نظر گرفتن این موضوع که ۲ SARS-CoV نمی‌تواند در دمای بالای ۱۵۸ درجه فارنهایت زنده بماند این فیلتر هوا را طراحی کردند.  

با این حال این فیلتر تنها می‌تواند تا دمای ۳۹۲ درجه فارنهایت گرم شود که بر اساس نتایج آزمایش‌های انجام شده، 99.8 درصد از ویروس های کووید-۱۹ را که از آن عبور می‌کنند و 99.9 درصد از اسپورهای سیاه زخم (آنتراکس) را از بین می‌برد.

به گزارش روزنامه دیلی میل این محققان معتقدند که از این نوآوری می‌توان در هواپیماها، اداره‌ها، مدارس و کشتی‌های مسافربری برای متوقف ساختن گسترش این ویروس شاخدار که جهان را درگیر کرده است، استفاده کرد.ایرنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو