محققان نیجریه‌ای واکسن کرونا ساختند
1 تیر 1399 ساعت: 12:4گروهی از دانشمندان نیجریه از کشف واکسن پیشگیرانه علیه ویروس کرونا خبر دادند.

به گزارش سپید، رسانه‌های محلی نیجریه به نقل از « اولادیپو کولاول» محقق گروه تحقیقاتی کووید-۱۹ اعلام کردند، گروه تحقیقاتی وی توانسته‌اند راه حلی برای این همه‌گیری جهانی ارائه دهند و آماده هستند که تلاش خود را دو چندان کنند تا طی چند ماه آینده این واکسن در دسترس همه قرار گیرد.  

وی افزود: «این واکسن حقیقی است، آن را چندین بار آزمایش کرده‌ایم  و عملکرد آن مورد تایید ما است. این واکسن نتیجه عزم و تلاش علمی زیاد ماست.»

وی خاطرنشان کرد: «افرادی که به واکسن احتیاج دارند بیشتر از کسانی هستند که به دارو احتیاج دارند و به همین دلیل این تحقیقات بر روی واکسن متمرکز شده است.»

براساس این گزارش، بودجه مطالعه‌هایی که در نتیجه آن، این واکسن ابداع شد، ابتدا توسط محققان آزمایشگاه Trinity Immunodeficient و Helix Biogen Consult، Ogbomosho، و با مبلغ حدود 7.8 میلیون نایرا نیجریه (20.000 دلار) تامین شد.

کولاول در ادامه اظهار داشت که محققان گروه وی برای انتخاب بهترین کاندیدای بالقوه واکسن، روی ژنوم این ویروس از نمونه‌ها گرفته شده از افراد در سراسر آفریقا کار کرده‌اند.

محققان این تیم ساخت مراحل نهایی واکسن را نیز به اتمام رسانده‌اند اما تاکنون نامی برای این واکسن انتخاب نکرده‌اند.

وی افزود: «به دلیل حجم زیاد تحقیقات، تجزیه و تحلیل و مصوبات مورد نیاز مراجع پزشکی، حداقل ۱۸ ماه طول خواهد کشید تا واکسن برای استفاده گسترده منتشر شود.»

به گزارش پایگاه اینترنتی آخرین اخبار آفریقا در مورد کرونا، بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در قاره آفریقا در مصر با دو هزار و ۱۷ مرگ و میر گزارش شده است و پس از ان آفریقای جنوبی با هزار و ۸۳۱ مورد ، الجزایر با ۸۲۵ مورد، سودان با ۵۰۶ مورد و نیجریه با ۴۷۵ مورد مرگ و میر بوده است.ایرنا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو