واکسن چینی ضد کرونا در استرالیا آزمایش می‌شود
10 اردیبهشت 1399 ساعت: 17:2خبرگزاری رسمی چین گزارش کرد: «یک مرکز تحقیقاتی و کلینیکی استرالیا در حال آماده سازی برای آزمایش بالینی واکسن ضد کرونا تولید شده توسط چین روی انسان است.»

به گزارش سپید به نقل از ایرنا، شینهوا روز چهارشنبه گزارش کرد: «این شرکت استرالیایی با نام لاینر (Linear) ظرف دو ماه آینده اقدام به جذب افراد بزرگسال سالم برای آزمایش بالینی این واکسن می‌کند.»

واکسن "اس تریمیر" ( S-Trimer)  که توسط یک شرکت بین‌المللی بیوتکنولوژی مستقر در چین ساخته شده است جزو اولین واکسن‌های در دست تهیه است که به مرحله آزمایش بالینی رسیده است.

شرکت لاینر همچنین از آزمایش واکسن در وب سایت خود خبر داده و از علاقه مندان خواسته است برای شرکت در این آزمایش ثبت نام کنند این شرکت از علاقه مندان خواسته است اگر سالم هستند و در منطقه "پرت" استرالیا سکونت دارند می توانند برای شرکت در این آزمایش بالینی ثبت نام کنند.

شینهوا گزارش کرده است واکسن ضد کرونا "اس تریمیر" کمک می‌کند تا بدن برای مبارزه با کرونا، آنتی بادی بسازد.

جیدن راجرز مدیر اجرایی شرکت لاینر گفته است این آزمایش یکی از برجسته ترین آزمایشات در سطح جهان است و برخی از مشهورترین شرکت‌های واکسن سازی در آن مشارکت دارند.

محققان شرکت داروسازی سینو واک بیوتک چین هفته گذشته ادعا کردند: «برای نخستین بار واکسن کرونا ساخت این شرکت را با موفقیت، روی نوعی میمون به نام «رزوس» آزمایش کرده‌اند.»

علی‌رغم ادعای برخی موسسات و شرکت‌های داروسازی، آزمایش‌های بالینی واکسن‌ها روی انسان باید سه مرحله را پشت سر بگذارد مرحله اول عمدتا آزمایش در دامنه کوچک انجام می‌شود و افراد سالم و عمدتاً سنین جوان و میانسال متمرکز می‌شود در مرحله دوم آزمایش‌های بالینی، دامنه سنی گسترش می‌یابد و تعداد افراد داوطلب هم بیشتر می‌شود. این داوطلبان پیوسته تحت پیگیری و نظارت پزشکی قرار دارند تا محققان شرایط و زمان به وجود آمدن پادتن بعد از تزریق واکسن و مدت دوام ایمنی در افراد را یادداشت و بررسی کنند.

هنگامی که ایمنی و اثربخشی واکسن در این دو مرحله تایید شد می‌توان آن را در مرحله سوم آزمایش بالینی وارد کرد یعنی در این مرحله تعداد داوطلبان دریافت واکسن به میزان قابل توجهی، در حد هزاران یا حتی ده ها هزار نفر افزایش می یابد در حال حاضر برخی کشورها تمایل خود را به همکاری با چین در تولید واکسن ابراز کرده‌اند.

دیدگاه کاربران

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو