اقدامات ضدکروناییِ شهردار پاریس
تجهیز ایستگاه‌ها به ژل و احتمال اجباری شدن ماسک
31 فروردین 1399 ساعت: 17:1شهردار پاریس اعلام کرد: «به محض رفع محدودیت‌های قرنطینه در این شهر ورودی‌های تمام ایستگاه‌های اتوبوس و مترو به ژل‌های ضدعفونی‌کننده مجهز شده و شهروندان نیز برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی در پاریس ملزم به استفاده از ماسک خواهند بود.»
به گزارش سپید به نقل از ایسنا، فرانسه قرار است از تاریخ ۱۱ مه شروع به رفع محدودیت‌های مقابله‌ای خود با کروناویروس کند و مدارس نیز از آن زمان بازگشایی خواهند شد اما هنوز در مورد زمان آغاز به کار مشاغلی مانند کافه‌ها و سینماها و میزان مجاز تردد مردم صحبتی نشده است.
شهردار پاریس اعلام کرده با توجه به تلاش پایتخت برای مهار شیوع کروناویروس، از زمان رفع محدودیت‌های تردد و قرنطینه خانگی، ژل ضدعفونی‌کننده به طور گسترده در تمامی استخرها، استادیوم‌های ورزشی، مراکز مراقبتی و همچنین خیابان‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
در مورد استفاده اجباری از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی نیز شهردار پاریس اعلام کرده رایزنی‌ها در حال انجام بوده و به احتمال زیاد این موضوع با توجه به میزان شلوغی اجباری خواهد شد.
شهردار پاریس همچنین اعلام کرد که استفاده از خودروهای شخصی بلافاصله پس از رفع قرنطینه خانگی محدود خواهد بود و مردم ترجیحا باید از وسایل نقلیه عمومی یا دوچرخه برای تردد استفاده کنند. این تصمیم به منظور کاهش آلودگی هوا که منجر به تشدید علائم ابتلا به کووید۱۹ می‌شود، گرفته شده است.
این درحالیست که دولت امانوئل ماکرون با انتقاد نسبت به کمبود ماسک و کیت‌های تست روبه‌رو شده است. رئیس جمهوری فرانسه گفته است که تا یازدهم ماه مه این کشور قادر خواهد بود تا تمامی افراد مشکوک به کووید-۱۹ را مورد تست قرار داده و ماسک‌های غیرپزشکی را در اختیار عموم قرار دهد.
بنا بر گزارش رویترز، فرانسه از تاریخ ۱۷ مارس تحت قرنطینه خانگی قرار گرفته است. برخی اقدامات به تدریج در پایتخت این کشور تشدید شده و مقامات، پاریسی‌ها را از انجام فعالیت‌های ورزشی در فضای باز مانند دویدن بین ساعت ۱۰ صبح و ۷ بعد از ظهر ممنوع کرده‌اند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو