در جلسه ستاد مرکزی مدیریت اپیدمی کرونا عنوان شد؛
شرط موافقت سازمان نظام پزشکی با تعرفه‌های سال ۹۹
29 فروردین 1399 ساعت: 13:1رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در ارتباط با وضعیت تعرفه‌های پزشکی سال 99 توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش سپیدآنلاین، در بیست‌ویکمین جلسه ستاد مرکزی مدیریت اپیدمی کرونا سازمان نظام پزشکی، بر ضرورت پیگیری تعرفه‌های خدمات پزشکی و وضعیت تصویب آن در شورای‌عالی بیمه تاکید شد.
در این جلسه که با حضور رئیس کل سازمان نظام پزشکی و معاونان و مدیران وی تشکیل شد، ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص عملکرد نظام پزشکی، پیگیری‌های انجام شده و ارائه گزارشات در خصوص اپیدمی کرونا بر ضرورت پیگیری تعرفه‌های خدمات پزشکی و همچنین تصویب آن در شورای‌عالی بیمه تاکید شد.
محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در این نشست، گفت: «نظر سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی همان است که قبلاً ارائه شده و هر مصوبه‌ای که خلاف آن بوده یا تامین‌کننده نظر سازمان نباشد، امضا نخواهد شد.»
در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص بیانیه اخیر سازمان نظام پزشکی مبنی بر کنترل همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ ازجمله فاصله‌گذاری فیزیکی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، بر این مهم تاکید شد که نگارش آن بر اساس پشتوانه کاملاً علمی و مطالعه گزارشی گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان‌های سطح شهر تهران، تهیه و تدوین شده است.
از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه موضوع فرسودگی جامعه پزشکی حین مواجهه با همه‌گیری کرونا بوده و مقرر شد تا کمیته‌ای متشکل از سه معاونت آموزشی، فنی و نظارت و اجتماعی و امور مجلس هرچه سریع‌تر راهکارهای حمایتی از جامعه پزشکی را استحصال و برای تصمیم‌گیری در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار دهند.
همچنین مقرر شد سازمان نظام پزشکی با بهره‌گیری از توان علمی و تخصصی انجمن‌های علمی پزشکی کشور نسبت به تدوین شرایط فعالیت، حسب رشته‌های مختلف پزشکی ازجمله تعریف اعمال پزشکی ضروری و غیرضروری اقدام نماید.
با توجه به اهمیت ثبت ایثارگری‌های جامعه پزشکی در شرایط همه‌گیری کنونی، مقرر شد مکاتبات لازم با تمامی بیمارستان‌های کشور در خصوص ارسال تصویر، متن و مستندات از سوی رئیس کل نظام پزشکی انجام شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو