یک عضو عالی شورای پزشکی خبر داد
انتخاب رئیس نظام پزشکی تا پایان دی ماه
1 دی 1397 ساعت: 18:10یک عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: جلسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، برای تعیین ریاست جدید این سازمان تا اواخر دی ماه تشکیل خواهد شد.
به گزارش سپیدآنلاین از سازمان نظام پزشکی، حسین قشلاقی روز شنبه با اشاره به اینکه شورای عالی جلسات خود را طبق روال گذشته برگزار می کند، افزود: با کناره گیری دکتر فاضل از ریاست کلی سازمان نظام پزشکی این سازمان فعالیت خود را طبق روال گذشته انجام داده است و مشکلی در امور جاری آن وجود ندارد.

وی افزود: در قانون سازمان نظام پزشکی آمده است که اگر به هر علتی رئیس سازمان از سمت خود کناره گیری کرد، اداره این سازمان بر عهده ریاست شورای عالی خواهد بود، و رئیس شورای عالی تا زمان انتخاب رئیس کل جدید، با اختیارات رئیس کل سرپرستی نظام پزشکی را عهده دار خواهد بود و طبق عرف مانند سایر سازمان ها حداکثر تا سه ماه باید رئیس کل جدید انتخاب شود.

قشلاقی در ادامه گفت: با توجه به اینکه محمدرضا ظفرقندی سرپرستی سازمان نظام پزشکی را تا زمان تعیین رئیس کل جدید برعهده دارد، خللی در جلسات شورای عالی وارد نشده است و شورای عالی و سایر ارکان نظام پزشکی طبق روال گذشته به امور جاری خود پرداخته و مشکلی در روند کاری سازمان وجود ندارد.

این عضو شورای عالی نظام پزشکی در خصوص تشکیل جلسه مجمع عمومی سازمان اعلام کرد: طبق آئین نامه داخلی مجموع عمومی برای تشکیل جلسه فوق العاده مجمع باید دو سوم اعضای شورای عالی درخواست تشکیل جلسه فوق العاده مجمع را برای تعیین رئیس کل جدید بدهند که این امر با امضای 18 نفر از اعضای شورای عالی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی از اعضای شورای عالی سازمان نظام پزشکی تمایل برای کاندیدا شدن دارد، نیازی نیست که استعفا بدهد اما در صورت رای آوردن باید استعفای خود را اعلام کند.

-ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی آذرماه به دلیل بازنشستگی از سمت خود استعفا داد و اکنون سازمان نظام پزشکی به سرپرستی محمدرضا ظفرقندی رئیس شورای عالی نظام پزشکی اداره می شود.

ایرنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو