سخنگوی وزارت بهداشت در بازدید از مرکز سلامت ایران مال:
مادامی که مطالعات بالینی اثربخشی فاوی‌پیراویر را تایید نکند، مجوزی برای توزیع و تجویز صادر نمی‌شود
16 فروردین 1399 ساعت: 19:1سخنگوی وزارت بهداشت درخصوص تاثیر داروی فاوی پیراویر در درمان کرونا گفت: این دارو، یکی از داروهایی است که طرح‌ مطالعات بالینی آن در کشورمان در جریان است و توانایی فرمولاسیون آن در کشور حاصل شده و ما به محض اینکه که اولین مطالعات بالینی دال براین باشد که این دارو می‌تواند در درمان کووید۱۹ اثربخشی نسبی داشته باشد، با توجه به توانایی برخی شرکت‌‌های دارویی برای تولید این دارو، بلافاصله مجوز توزیع و تجهیز آن را صادر خواهیم کرد. اما مادامی که مطالعه در مورد کووید ۱۹ برای کمیته درمان و کمیته های علمی، احزار نشده باشد، مجوزهای لازم برای تجویز این دارو قابل صدور نخواهد بود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، کیانوش جهانپور در حاشیه بازدید از مرکز سلامت ایران مال، در جمع خبرنگاران، درخصوص نتایج تحقیقات در زمینه تولید داروی کرونا در ایران و سایر کشورها، گفت: همگام با محققین و موسسات تحقیقاتی در بسیاری از کشورهای دنیا، در کشور ما نیز تا این لحظه، برای درمان کووید 19 و همچنین، عوارض و پیامدهای آن، بیش از ۷۰ طرح تحقیقاتی و کارآزمایی بالینی در جریان است.

وی افزود: قاعدتا تلاش های همکاران ما در موسسات تحقیقاتی کشور منجر به نتایج اولیه ای نیز شده است و اگر امروز توفیق نسبی را در مدیریت این بیماری در کشور شاهد هستیم، قاعدتاً بخشی از آن به نتایج این مطالعات و زحمات محققان ایرانی در هفته های اخیر برمی گردد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درخصوص تاثیر داروی فاوی پیراویر در درمان کرونا تصریح کرد: این دارو، یکی از داروهایی است که طرح‌ مطالعات بالینی آن در کشورمان در جریان است و توانایی فرمولاسیون آن در کشور حاصل شده و ما به محض اینکه که اولین مطالعات بالینی دالّ براین باشد که این دارو می‌تواند در درمان کووید۱۹ اثربخشی نسبی داشته باشد، با توجه به توانایی برخی شرکت‌ های دارویی برای تولید این دارو، بلافاصله مجوز توزیع و تجهیز آن را صادر خواهیم کرد. اما مادامی که مطالعه در مورد کووید ۱۹ برای کمیته درمان و کمیته های علمی، احزار نشده باشد، مجوزهای لازم برای تجویز این دارو قابل صدور نخواهد بود. چنانکه در کشور ژاپن که مادر تولید این دارو و کشور چین که دومین تولیدکننده این دارو است، هنوز مطالعاتی مبنی بر اثر بخشی این دارو منتشر نشده است. ما نیز سومین کشوری هستیم که فناوری تولید این دارو را داریم اما منتظر نتایج بالینی هستیم که در برخی از مراکز درمانی مان در حال انجام است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو