رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت:
۴۳ پزشک و پرستار بر اثر کرونا شهید شدند
6 فروردین 1399 ساعت: 15:1



رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۴۳ پزشک، پرستار و کادر بهداشتی و درمانی که در خط مقدم مدافعان سلامت بودند به علت ابتلا به ویروس کرونا شهید شدند.
به گزارش سپیدآنلاین، کیانوش جهانپور روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: این عدد در مقایسه با آمار دیگر کشورها که همزمان یا قبل از ایران درگیر این بیماری شدند پایین‌تر است که به علت مدیریت بهتر کادر بهداشتی و درمانی و توانمندی بالاتر آنهاست. البته در این مورد بحث آمار بی‌معناست زیرا تک‌تک این افراد برای ما ارزشمند هستند و از دست دادن هر کدام از این افراد برای ما یک داغ و اندوه جانگداز است که ماه‌ها و سال‌ها باقی می‌ماند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: مجرم ردیف هم اول در طغیان این بیماری و کم‌وکاستی‌ها در ایران دولت آمریکاست همه سازمان‌های جهانی هم به این موضوع اذهان دارند حتی اگر علنی اعلام نمی‌کنند همه می‌دانند که آمریکا با اقدامات ظالمانه و رفتارهای یک جانبه علیه بشریت و رفتارهای غیرانسانی علیه مردم ایران باعث این اتفاقات بوده است که به مردم ایران و قشر ضعیف آسیب‌زده است زیرا کمتر دولتمردی بوده که آسیب دیده باشد.
وی افزود: محروم‌ترین اقشار از این اقدام ضدبشری آمریکا آسیب دیده‌اند. البته تلاش کرده‌ایم این فشار را به حداقل برسانیم و اگر آمریکایی‌ها نتوانستند کاری کنند به خاطر توان بالای داخلی ما بوده است. مسئولیت این وضعیت به عهده دولت آمریکاست و در محافل حقوقی این مساله قابل طرح است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو