رييس سازمان اورژانس كشور خبر داد
اعزام چهارمین تیم ویژه عملیاتی اورژانس کشور به مناطق سیل زده پلدختر و معمولان
16 فروردین 1398 ساعت: 16:1رییس سازمان اورژانس کشور گفت: تیم های سلامت روان اعم از روانشناسان و روانپزشکان، در منطقه حضور داشته و درحال ارائه هرگونه خدمت در زمینه سلامت و بهداشت روانی مردم سیل زده هستند.
به گزارش سپیدآنلاین، پیرحسین کولیوند در گفت و گو با وبدا درخصوص خدمات و تمهیدات اورژانس به منظور مراقبت از سلامت مردم، در مناطق سیل زده لرستان، اظهار کرد: چهارمین تیم ویژه عملیاتی اورژانس کشور به همراه ١٠ پزشک و ۴٠ نیروی فوریت های پزشکی با تمامی امکانات اعم از آمبولانس، خودروی عملیاتی، موتورلانس و تجهیزات کامل به مناطق سیل زده پلدختر و معمولان اعزام شدند، این تیم تا زمان برقراری شرایط عادی در مناطق سیل زده حضور خواهد داشت.

وی افزود: درحال حاضر یک بیمارستان مجهز با تمامی امکانات و با حضور متخصصان مختلف، اعم از متخصص مغز و اعصاب، اطفال، جراح عمومی، زنان، قلب، داخلی، ارتوپد و گوش و حلق و بینی، در محل اسکان موقت سیل زدگان پلدختر مستقر است.

دکتر کولیوند از تقویت خدمات توسط تیم اورژانس خبر داد و افزود: تمامی امکانات و خدمات اورژانس در مناطق سیل زده کشور با قوت تداوم داشته و در مناطق روستایی که امکان تردد محدود است، موتورلانس های اورژانس را اعزام کرده ایم.

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه تاکنون ١٠ هزار قوطی شیرخشک در بین مردم پلدختر و معمولان توزیع شده است، تصریح کرد: براساس یک سامانه هوشمند، اطلاعات ساکنین مناطق سیل زده ثبت شده و از طریق آن وضعیت سلامتی آنها رصد می شود تا درمواقع لزوم، وضعیت سلامتی آنها پیگیری شده و مراقبت های لازم را دریافت کنند.

دکتر کولیوند بیان کرد: در روزهای اخیر، از طریق اورژانس هوایی اقدامات حیاتی و ارزنده ای انجام شده است که از جمله آن می توان به انتقال مادران باردار به مراکز درمانی اشاره کرد.

وی از حضور مستمر کارشناسان بهداشت محیط و مرکز مدیریت بیماری های واگیر در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: کارشناسان بهداشت، بر تمامی مسائل بهداشتی در مناطق سیل زده نظارت کافی داشته و مراقب سلامت مردم هستند، به طوریکه تاکنون حتی یک مورد بیماری واگیر در این مناطق مشاهده نشده است.

رییس سازمان اورژانس کشور بر حفظ روحیه و افزایش تاب آوری مردم سیل زده در این شرایط تاکید کرد و افزود: در شرایط بحران، باید مراقب حفظ روحیه و بازگشت نشاط برای تلاش در جهت سازندگی در مردم آسیب دیده باشیم. در این راستا نیز، تیم های سلامت روان اعم از روانشناسان و روانپزشکان، در منطقه حضور داشته و درحال ارائه هرگونه خدمت در زمینه سلامت و بهداشت روانی مردم سیل زده هستند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو