مدیر عامل بیمه سلامت هشدار داد
بدهی 5 هزار میلیاردی بیمه سلامت در سال آینده
2 دی 1397 ساعت: 19:10مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس گزارش کارشناسان سازمان برنامه بودجه و با توجه به رقم بودجه در نظر گرفته شده برای بیمه سلامت، این سازمان در سال آینده با پنج هزار میلیارد تومان بدهی مواجه خواهد شد.
به گزارش سپیدآنلاین، طاهر موهبتی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران اظهار داشت: حتی بر اساس اسناد بالادستی این بدهی هفت هزار میلیارد تومان خواهد بود؛ زیرا طبق قوانین بالادستی باید 6 و نیم میلیون جمعیت فاقد بیمه را بیمه کنیم.

وی افزود: باید برای اصلاح وضعیت بیمه، مصارف و هزینه ها را به اندازه درآمدها درنظر بگیریم تا سازمان بیمه دچار بدهی نشود.

مدیر عامل بیمه سلامت درباره برنامه های این سازمان برای کاهش بدهی و جلوگیری از بدهی های جدید اظهار داشت: رفع همپوشانی های بیمه ای و ارائه خدمات الکترونیکی از جمله این موارد است.

موهبتی در ادامه گفت: هم اکنون با برنامه ریزی های انجام شده، رفع همپوشانی های بیمه ای از 2 میلیون نفر گذشته است و همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از برنامه های بیمه سلامت برای کاهش هزینه ها واقعی شدن بیمه رایگان است، بر اساس قانون افرادی می توانند از بیمه رایگان بهره مند شوند که نیازمند واقعی باشند و توان پرداخت حق بیمه را نداشته باشند.

رئیس هیات مدیره بیمه سلامت در پایان گفت: بر اساس آمار، باید در کشور 5 میلیون نفر بیمه رایگان داشته باشند که در حال حاضر 11 میلیون نفر تحت پوشش بیمه رایگان سلامت هستند که باید اصلاح شود.

ایرنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو