تاکید WHO بر مقابله جدی با شیوع بیماری مالاریا
3 آذر 1397 ساعت: 16:9سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد: ضروریست مقابله با مالاریا در کشورهایی که احتمال شیوع این بیماری در آن‌ها بالاست مورد توجه قرار گیرد.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، لازم است اقدامات مقابله‌ای با بیماری مالاریا بخصوص در کشورهای آفریقایی که بیشترین آمار قربانیان ناشی از این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند، بیشتر شود.

گزارش این سازمان نشان می‌دهد: پس از چندین سال روند کاهشی در تعداد مبتلایان به بیماری مالاریا، موارد ابتلا به این بیماری ثابت مانده‌است که برای بازگشت به روند پیشین لازم است رویکرد جامع فعلی برای مقابله با مالاریا با دقت بیشتری تنظیم شود.

بررسی‌ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۷ حدود ۴۳۵ مورد فوت و ۲۱۹ میلیون مورد ابتلا به بیماری مالاریا گزارش شده‌است. تعداد موارد جهانی ابتلا به مالاریا از ۲۳۹ میلیون مورد در سال ۲۰۱۰ به ۲۱۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ کاهش پیدا کرده و آمار مرگ و میر ناشی از آن از ۶۰۷ هزار به ۵۰۰ هزار مورد در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ رسیده‌است.

ژاپن تودی نوشت: در گزارش این سازمان آمده‌است که در سال ۲۰۱۷ حدود ۷۰ درصد از تمامی موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری مالاریا در ۱۰ کشور آفریقایی از جمله کامرون، نیجریه و جمهوری کنگو بوده‌است.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو