اوج‌گیری مرگ‌های ناشی از مالاریا در آنگولا
9 اردیبهشت 1395 ساعت: 02:2سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که انتظار می‌رود مرگ‌های ناشی از مالاریا در کشور آفریقایی آنگولا در سال جاری میلادی از مرگ‌های ناشی از بیماری در سال ۲۰۱۵ فراتر برود، و در همین حال این کشور همچنین دچار یکی از شدیدترین شیوع‌های تب زرد در دهه‌های اخیر شده است.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد در سه ماه اول امسال ۲۹۱۵ مورد مرگ ناشی از مالاریا ثبت شده است، در حالیکه در سال ۲۰۱۵ کل رقم مرگ و میر ناشی از مالاریا ۸۰۰۰ مورد و در سال پیش از آن ۵۵۰۰ مورد بود.

هرناندو آگودلو اوسپینا، نماینده سازمان جهانی بهداشت در آنگولا گفت:« گسترش اخیر مالاریا کل کشور را در برگرفته است- حتی ایالت‌هایی که میزان پایین شیوع محلی مالاریا را داشته‌اند، با اوج‌گیری موارد بیماری مواجه هستند.»

اوسپینا گفت که جمع آوری نشدن زباله‌ها در شهر لوآندا پایتخت کشور به علت کاهش بودجه دولت و میزان بی‌سابقه ریزش باران در این افزایش موارد مالاریا، تب زرد و اسهال مزمن نقش داشته‌اند.

پایین آمدن قیمت نفت در سال جاری به اقتصاد این دومین کشور صادرکننده نفت آفریقا ضربه زده و به کاهش یافتن بودجه دولت، افزایش دیون و افت ارزش واحد پول این کشور در سال جاری انجامیده است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو