مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران انتقاد کرد
تاخیر در تخصیص بودجه 500 میلیون یورویی
28 آذر 1397 ساعت: 16:9مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تاخیر در تخصیص بودجه ۵٠٠ میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی به بیمه سلامت به دلیل پیچ و خم‌های اداری انتقاد کرد.
به گزارش سپیدآنلاین، طاهر موهبتی گفت: به رغم اینکه حدود دو ماه از مصوبه تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای بدهی‌های بیمه سلامت به شرکت‌های  دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های سازمان بیمه سلامت می‌گذرد، اما این پول در پیچ و خم‌های اداری گرفتار شده و هیچ پولی هنوز به سازمان بیمه سلامت پرداخت نشده است.

وی افزود: این مصوبه با موافقت رهبر معظم انقلاب صورت گرفت و فلسفه آن تامین نقدینگی برای شرکت‌های دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های سازمان بیمه سلامت بود که در همان زمان دفتر رئیس جمهور هم این مصوبه را به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد، اما تا الان هیچ پرداختی صورت نگرفته است و ما هم پیگیر هستیم تا به محض دریافت پول آن را میان ارائه دهندگان خدمت توزیع کنیم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در رسانه‌ها نگرانی‌هایی وجود دارد که سازمان برنامه و بودجه این پول را به بیمه سلامت تخصیص ندهد؛ هرچند که این موضوع بعید به نظر می‌رسد، زیرا مصوبه شفاف است و رئیس جمهور هم تاکید داشتند که این پول به شرکت‌های دارویی، تجهیزات پزشکی و سایر بدهی‌های سازمان بیمه سلامت تخصیص یابد.

موهبتی افزود: امیدواریم کارهای اداری برای تخصیص این پول سرعت پیدا کند و برداشت‌های متفاوت از قوانین که در سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی رخ داده است، برطرف شود.

وی در پایان گفت: در شرایط کنونی یک یا دو ماه تاخیر تاثیر بدی بر صنعت دارو دارد و ارائه دهندگان مواد مصرفی و تامین کنندگان دارو را با مشکل مواجه می‌کند، زیرا پیش از این خریدها به صورت مدت‌دار و با چک صورت می‌گرفت، اما اکنون پرداخت‌ها به روز شده و اگر پول با چند ماه تاخیر به دست تولید کنندگان و تامین کنندگان دارو برسد آن‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

ایسنا
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو