معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه:
۵۰۰ میلیون یورو برای پرداخت مطالبات دارویی و تجهیزات پزشکی به بیمه سلامت داده می‌شود
14 آبان 1397 ساعت: 19:8معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: ۵۰۰ میلیون یورو بر اساس پیشنهاد سران قوا و موافقت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های سازمان بیمه سلامت با اولویت پرداخت مطالبات دارویی و تجهیزات پزشکی به این سازمان داده می‌شود.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا به نقل از پایگاه خبری بیمه سلامت ایران، سعید نمکی درباره پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به سازمان بیمه سلامت گفت: مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو بر اساس پیشنهاد سران قوا و موافقت مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌های سازمان بیمه سلامت با اولویت پرداخت مطالبات دارویی و تجهیزات پزشکی به این سازمان داده می‌شود.

وی افزود: حدود ۲ هزار میلیارد تومان از این مبلغ توسط بیمه سلامت به مطالبات دارویی اختصاص خواهد یافت و ۲ ماه دیگر از مطالبات داروخانه‌ها پرداخت می‌شود.

نمکی بیان کرد: بخشی از این مبلغ نیز برای پرداخت مطالبات تجهیزات پزشکی در نظر گرفته می‌شود تا بدهی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرکت‌های دارویی به صفر برسد.

وی درباره زمان پرداخت این مبلغ به سازمان بیمه سلامت نیز گفت: به دنبال اعلام شیوه بازپرداخت این مبلغ به صندوق توسعه ملی و تبدیل این مبلغ به ریال هستیم تا تخصیص پیدا کند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو