مدیرکل بیمه سلامت همدان خبر داد:
پرداخت 85میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی همدان
14 دی 1395 ساعت: 14:10مدیرکل بیمه سلامت همدان از پرداخت 85میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، سعید فرجی با بیان اینکه دولت و مجلس برای جبران کسری بودجه سازمان بیمه سلامت در سنوات گذشته، 8 هزار میلیارد ریال اوراق قرضه برای پرداخت بدهی سال‌های قبل در نظر گرفت، اظهار کرد: تکلیف 4 هزار میلیارد ریال از این مبلغ مشخص شده است.
وی از پرداخت بدهی‌های بیمه سلامت استان طی چند روز اخیر خبر داد و افزود: بخش عمده‌ای از بدهی‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان به ویژه بیمارستان‌های دولتی پرداخت شد. مدیرکل بیمه سلامت همدان با بیان اینکه تقریباً آخرین بدهی پرداختی به بیمارستان‌های دولتی حدود 85 میلیارد تومان است که 38 میلیارد تومان به صورت نقدی و 47 میلیارد تومان از طریق اوراق پرداخت شد، گفت: با پرداخت 85 میلیارد تومان بدهی به دانشگاه علوم پزشکی، مطالبات سال 94 آنها تسویه حساب شد.
فرجی با بیان اینکه تقریباً در تمام استان‌های کشور پرداخت‌ها از فروش اوراق که صورت گرفت، خاطرنشان کرد: بدهی‌های بخش خصوصی به دلیل اینکه مراکز خصوصی پشتوانه مالی نداشتند و طلب آنها نسبت به بخش دولتی کمتر بود، زودتر پرداخت شد. فرجی با بیان اینکه طلب داروخانه‌های دولتی، پزشکان، پیراپزشکان، آزمایشگاه‌ها و رادیولوژی‌ها تا خرداد ماه پرداخت شده بود، افزود: بدهی بیمارستان‌های دولتی که از آذرماه و بخشی نیز آبان سال گذشته باقی مانده بود پرداخت شد و اکنون تا پایان سال 94 هیچگونه بدهی باقی نمانده و بدهی فروردین ماه 95 نیز پرداخت شده است.
مدیرکل بیمه سلامت همدان با بیان اینکه قسمتی از مطالبات امسال نیز پرداخت شده و در تلاش هستیم این پرداخت‌ها به رقم قابل توجهی برسد، گفت: معتقدیم منابع و مصارف ما برابر نیست و منابع کمتر از مصارف است. فرجی افزود: دولت با اجرای طرح تحول سلامت هزینه‌هایی که به صورت مختلف از جیب مردم خارج می‌شد را تقبل کرده است.
وی با بیان اینکه ما به عنوان سازمان بیمه‌گر، پایه اصلی کشور متولی بیمه درمان هر فرد فاقد بیمه درمان هستیم، گفت: فردی که بیمه نیست می‌تواند به بیمه سلامت مراجعه کند و زیر پوشش این بیمه قرار گیرد. فرجی تصریح کرد: این سازمان هزینه‌های بخش سلامت را پرداخت می‌کند که این مبلغ شامل 90 درصد هزینه بستری و 70 درصد از هزینه‌های سرپایی بیمه‌شدگان است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو