معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:
برگزاری دوره های آموزش تخصصی برای پرستاران مناطق محروم
10 مهر 1397 ساعت: 13:7معاون پرستاری وزارت بهداشت از برگزاری نخستین دوره آموزش های تخصصی برای پرستاران مناطق محروم خبر داد و گفت: در این دوره پرستاران استان‌های ایلام، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان آموزش های تخصصی پرستاری را فرا گرفتند.
به گزارش سپید به نقل از وب‌دا، مریم حضرتی با اعلام این خبر، اظهار داشت: توانمندسازی پرستاران و ارتقای عملکرد حرفه ای آنان و بهبود مراقبت بیمار و مددجو به عنوان یکی از اولویت های معاونت پرستاری است. این معاونت با اولویت دانشگاه های مناطق محروم آموزش های تخصصی و پیشرفته را برای پرستاران مناطق محروم آغاز کرده است.

وی افزود: در نخستین دروه برای 30 نفر از پرستاران استان‌های ایلام، خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان آموزش های ICU عمومی و تازه‌های پرستاری اورژانس با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، ایران، تهران و شهید بهشتی برگزار شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه دوره ICU عمومی در راستای افزایش کیفیت ارائه مراقبت های پرستاری در بالین برگزار شد، گفت: استانداردهای بخش ICU، ملاحظات اخلاقی و قانونی مراقبت از بیمار در ICU، اورژانس های قلب، ریه، گوارش، نفرولوژی، نورولوژی، تفسیر گازهای خونی، استانداردهای کنترل عفونت در بخش ICU، بررسی سلامت و سیستم ها در بخش های ویژه، بررسی بالینی، روش های تشخیصی تهاجمی و غیر تهاجمی در بیماران ICU، مدیریت راه هوایی، اصول ساکشن کردن، مانیتورینگ همودینامیک، پیشگیری و درمان زخم فشاری و نهایتا آموزش کاربرد دستگاه تهویه مکانیکی به صورت تئوری وعملی و آشنایی با جدا کردن بیماران از دستگاه تهویه میکانیکی و مراقبت های پرستاری از بیمار ICU از محورهای آموزشی این دوره بود.

حضرتی با اشاره به برگزاری اولین دوره تازه‌های پرستاری اورژانس و قدردانی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی به عنوان میزبان این برنامه آموزشی نیز خاطرنشان کرد: مباحث مدیریتی اورژانس، تریاژ در اورژانس، کد ۷۲۴، کد ۲۴۷ و تازه‌های احیای تازه‌های کنترل عفونت در این دوره به پرستاران مناطق محروم آموزش داده شده است.

دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو