اولادقباد:
ضعف نظارت و اطلاع‌رسانی عامل موثر کشتار بی رحمانه پرندگان مهاجر/ محیط زیست تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کند
5 مهر 1397 ساعت: 18:7عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست مجلس ضعف نظارت و اطلاع رسانی مناسب را در کشتار بی رحمانه پرندگان مهاجر موثر دانست و گفت: محیط زیست برای پیشگیری از کشتار بی رحمانه پرندگان سریع‌تر تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کند.
به گزارش سپیدآنلاین، فریده اولادقباد در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت از تداوم نسل‌کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار و خوزستان انتقاد کرد و گفت: پاییز فصل مهاجرت پرندگان مهاجر است و خطر شکار بی رویه و انقراض نسل آنها را تهدید می‌کند بنابراین محیط زیست به عنوان متولی حفاظت از حیات وحش برای پیشگیری از نسل‌کشی پرندگان هر چه سریع تر با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه یک بار برای همیشه به کشتار آنان پایان دهد.

کشتار بی رحمانه پرندگان مهاجر وجهه بین المللی کشور را خدشه دار کرده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه کشتار بی‌رحمانه پرندگان مهاجر وجهه بین‌المللی کشور را خدشه‌دار کرده است، افزود: شکار بی رویه پرندگان مهاجر توسط عده‌ای سودجو ضربه‌ای سهمگین به اکوسیستم طبیعی وارد و همچنین انتشار بیماری‌هایی مانند آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را به دنبال دارد.

محیط زیست با افراد متخلفی که خلاف دستورالعمل‌های محیط زیست عمل می‌کنند به شدت برخورد کند

وی با تاکید بر اینکه محیط زیست باید با افراد متخلفی که خلاف دستورالعمل‌های محیط زیست عمل می‌کنند به شدت برخورد کند، ادامه داد: متاسفانه برخی افراد آگاهی درستی نسبت به محیط زیست و اهمیت حفظ پرندگان در معرض انقراض ندارند بنابراین رسانه ملی باید با اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی مناسب به کاهش شکار پرندگان کمک کند تا آگاهی مردم نسبت به اهمیت محیط زیست و حفاظت از پرندگان مهاجر و حیات وحش افزایش یابد.

شکار بی رویه پرندگان مهاجر نسل آنها را در معرض انقراض قرار می دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با هشدار نسبت به اینکه شکار بی رویه پرندگان مهاجر نسل آنها را در معرض انقراض قرار می دهد، تصریح کرد: اغلب معضلات محیط زیستی که در کشور رخ می دهد ناشی از ناآگاهی وعدم اطلاع رسانی و آموزش کافی است که در این رابطه نیاز است آموزش ها از مدارس و دوران ابتدایی شروع شود.

وی یادآور شد: مسئولان محیط زیست استان‌های مازندران و خوزستان برای پیشگیری از نسل‌کشی پرندگان مهاجر باید در رسانه ملی حضور یابند و هشدارهای لازم را به مردم ارائه کنند.

برخورد قاطع قانونی با متخلفان صید و شکار عالمی موثر در کاهش صید پرندگان مهاجر

عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، برخورد قاطع قانونی با متخلفان صید و شکار را در کاهش صید پرندگان مهاجر موثر دانست و گفت: باید با مدیران استانی که دستورالعمل‌های محیط زیستی را رعایت نمی‌کنند به صورت قاطع و جدی برخورد کرد؛ البته باید بر روند شکار و صید نظارت مناسبی صورت گیرد تا شکارچیان سنتی بیش از میزان تعیین شده نسبت به صید پرندگان اقدام نکنند.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو