معاون درمان وزیر بهداشت خبر داد
راه اندازی سامانه درمان یاب در ایام نوروز
8 فروردین 1397 ساعت: 18:1معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با معرفی فعالیت سامانه درمان‌یاب در ایام نوروز گفت: سامانه درمان‌یاب معاونت درمان برای یافتن نزدیکترین مرکز درمانی، بیمارستان‌ها، مراکز تصویربرداری، داروخانه‌ها فعال شده است و هموطنان می توانند در صورت نیاز از این سامانه استفاده کنند.
به گزارش سپیدآنلاین، قاسم جان بابایی با اعلام این خبر افزود: از این شمار مراجعه کننده به مراکز درمانی سراسر کشور، ۳۷ هزار و ۵۷۱ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری شدند.
وی گفت: همچنین در این مدت در سراسر کشور ۱۵هزار و ۱۲۱جراحی اورژانسی با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان های دولتی انجام شده است.
معاون درمان وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در این مدت از تعطیلات نوروز همچنین ۱۱هزار و ۳۵۰ جراحی الکتیو (غیر اوژانسی) در بیمارستان های دولتی انجام شده است.
جان بابایی همچنین با معرفی فعالیت سامانه درمان‌یاب معاونت درمان وزارت بهداشت در ایام نوروز گفت: سامانه درمان‌یاب معاونت درمان برای یافتن نزدیکترین مرکز درمانی، بیمارستان‌ها، مراکز تصویربرداری، داروخانه‌ها فعال شده است و هموطنان می توانند در صورت نیاز از این سامانه استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه این سامانه از نوروز سال گذشته راه اندازی شده است، گفت: این سامانه به صورت سایت و اپلیکیشن موبایلی موجود است که می توان اطلاعات مربوط به کلینیک، بیمارستان، تصویربرداری، مرکز دندانپزشکی و داروخانه را به همراه شماره تلفن و آدرس آن ببینند و در صورت نیاز به آنجا مراجعه کنند.
جان بابایی درباره نظارت بر حسن ارائه خدمات و اجرای طرح سلامت نوروزی نیز تصریح کرد: نظارت بر حسن ارائه خدمات و اجرای طرح سلامت نوروزی به صورت دانشگاهی و ستاد وزارتی انجام می شود.
وی یادآوری کرد: طرح سلامت نوروزی سال ۱۳۹۷ از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه ۲۳ اسفند سال ۹۶ آغاز و تا ۱۵ فروردین امسال (سال ۹۷) ادامه دارد.
معاون درمان وزیر بهداشت در مورد خدمات دندانپزشکی ارائه شده در ایام نوروز نیز گفت: ایام نوروز در بیش از ۲۲۰ مرکز در سراسر کشور به هموطنان خدمات دندانپزشکی ارائه می شود.
معاون درمان وزیر بهداشت تصریح کرد: در ایام نوروز امسال تا کنون ۲۴ هزار و ۴۳۵ ماموریت با همکاری اورژانس ۱۱۵ انجام شده است و نیروهای اورژانس در این مدت بر بالین مصدومان حاضر شده اند.
وی اعلام کرد: نوروز امسال روزانه به طور متوسط ۸۵۰ پزشک متخصص مقیم در بیمارستان های سراسر کشور حضور دارند و خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.
جان بابایی خاطرنشان کرد: علاوه بر پزشکان متخصص مقیم، شمار زیادی از پزشکان عمومی و غیر مقیم نیز در این ایام در مراکز درمانی کشور حضور دارند.
وی تاکید کرد: نوروز سال گذشته به طور متوسط روزانه چهار هزار و ۵۰۰ پزشک خدمات پزشکی و درمانی ارائه کردند. مهر
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو