معاون بهداشت وزارت بهداشت:
تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، یکی از مهمترین برنامه های وزارت بهداشت است
14 بهمن 1396 ساعت: 11:11معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های وزارت بهداشت در این دوره، تکمیل پرونده الکترونیک سلامت است و در این راستا، سه سامانه در حال ثبت اطلاعات سلامت مردم هستند که اطلاعات بالغ بر ۷۷ میلیون نفر در این سامانه‌ها ثبت شده است.
به گزارش سپیدآنلاین، علیرضا رئیسی اظهار داشت: از ۷۷ میلیون نفری که اطلاعات آنها در سامانه های وزارت بهداشت ثبت شده، حدود ۵۰ میلیون نفر حداقل یک بار خدمت بهداشتی را در واحدهای بهداشتی دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: سامانه های ثبت پرونده الکترونیک سلامت در حال رفع ایرادات و نواقص هستند و باید توسعه پیدا کنند تا در سطوح دو و سه خدمات به پرونده الکترونیک سلامت در سطح بیمارستان‌ها و بخش خصوصی متصل شوند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت یکی از برنامه های آینده این معاونت را استفاده از استارت آپ ها و اپلیکشن های تلفن همراه عنوان کرد و گفت: مردم بسیاری از اطلاعات اولیه و ابتدایی که از طریق اپلیکشن هایی که بر روی تلفن همراه و تبلت نصب می شود را می توانند وارد کنند تا در پرونده الکترونیک آنها ثبت شود تا از مراجعات غیرضرور کاسته شود.
دکتر رییسی اضافه کرد: اپلیکشن های تلفن همراه در حوزه پرونده الکترونیک سلامت، پل ارتباطی بین وزارت بهداشت و مردم خواهند بود تا وزارت بهداشت بتواند با کمک آنها، راهنمایی ها و توصیه های لازم در مورد مراقبت های بهداشتی، بیماری ها و ارجاعات مورد نیاز را به مردم ارائه دهد. وبدا
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو