سیامک مره صدق:
اجرای قانون برنامه ششم تنها راهکار رفع مشکلات حوزه سلامت است
17 آذر 1396 ساعت: 11:9عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تنها راهکار اجرای قانون تعرفه پرستاری و رفع مشکلات کنونی حوزه سلامت اجرای قانون برنامه ششم است.
به گزارش سپیدآنلاین، سیامک مره صدق با اشاره به علل عدم اجرای قانون تعرفه پرستاری گفت: مجلس بارها آمادگی خود برای رفع موانع موجود در مسیر اجرای این قانون را اعلام کرده است، اما مشکل اصلی به عدم توانایی بیمه‌ها برای پرداخت تعهداتشان در این بخش برمی‌گردد و تا وقتی از توانایی لازم برای تحقق این مهم برخوردار نباشند، نمی‌توان این قانون را اجرا کرد.
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون وزارت بهداشت به دلیل کمبود منابع مالی با هزار و یک مشکل در بخش بهداشت و درمان مواجه شده است، کمااینکه بسیاری از بیمارستان‌ها از چهارده ماه قبل تاکنون قادر به پرداخت حقوق پزشکان و کارکنان خرید خدمت نبوده‌اند، چراکه وزارت بهداشت اعتباراتی که در بودجه برای حوزه سلامت تعیین شده بود را دریافت نکرده که آسیب ناشی از آن متوجه بیماران می‌شود.
مره صدق یادآورشد: بخش اعظمی از مشکلات منابع مالی کنونی وزارت بهداشت به این موضوع برمی‌گردد که سازمان تامین اجتماعی مدعی است بیش از تعهداتش برای حوزه درمان هزینه کرده و این در حالی است که شواهد نشان می‌دهد این امر واقعیت ندارد، از سوی دیگر بخشی از مطالبات وزارت بهداشت نیز باید توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پرداخت می‌شد که تاکنون محقق نشده است و این وسط همه انتظار دارند این وزارتخانه همچون پهلوانی بدون دریافت اعتبارات لازم، طرح تحول سلامت که بسیاری از کشورها در مدت زمان سه دهه به تدریج اجرا کرده‌اند را در مدت زمان کوتاهی عملیاتی کند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در ارائه راهکار برای حل مشکلات کنونی وزارت بهداشت تاکید کرد: برای حل مشکلات این وزارتخانه هیچ راهکاری به غیر از اجرای قانون برنامه ششم توسعه وجود ندارد، بنابراین باید الگوریتم درمانی حتما اجرایی شود، سیستم ارجاع و پزشک خانواده شکل بگیرد، از سوی دیگر طرح تمام وقت پزشکان قطعا باید اجرا شود و برای تحقق این موارد لازم است اعتباراتی که برای اجرای طرح تحول سلامت در نظر گرفته شده، پرداخت شود. خانه ملت
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو