عضو کمیسیون بهداشت خبر داد:
تامین بودجه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از محل درآمد بیمارستان‌ها
28 دی 1395 ساعت: 15:10عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بزرگ‌ترین مشکل حال حاضر پرستاران اجرا نشدن قانون تعرفه‌‌گذاری خدمات پرستاری است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نظام پرستاری، حیدرعلی عابدی اظهار داشت: در لایحه برنامه ششم به برخی مشکلات پرستاران پرداختیم تا به بهبود وضعیت شغلی و بازار پرستاران کمک شود.
عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی نظام پرستاری کشور با اشاره به اینکه یکی از اقدامات کمیسیون بهداشت مجلس، پیگیری اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری است، تاکید کرد: دولت در عدم اجرای این قانون همواره مشکل کمبود بودجه را مطرح می‌کند برای همین به دنبال تامین بودجه آن در لایحه بودجه۹۶ هستیم.
وی یکی از راه‌های تامین بودجه را تخصیص درآمد بیمارستان‌ها به پرستاران دانست و افزود: در جلسه مشترکی که با وزیر و معاونان وزارت بهداشت داشتیم، پیشنهاد دادیم قسمتی از درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها برای پرداخت به پرستاران در قالب قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری اختصاص یابد. عابدی تصریح کرد: با تلاش کمیسیون برای تامین بودجه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، مشکلات پرستاران تا حدودی رفع می‌شود.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: خوشبختانه کمیسیون بهداشت مجلس نگاهی جدی به رفع مشکلات پرستاران دارد و امیدوارم در این دوره اتفاقات خوبی برای جامعه پرستاری بیافتد.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو