راه هایی هوشمندانه برای تمرین سالم با تردمیل
22 آبان 1396 ساعت: 14:8تمرین بدنی می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند، استخوان‌ها و عضله‌های شما را قوی‌تر سازد، باعث تسکین افسردگی و استرس شود و خطر دیابت، آرتروز، بیماری قلبی، کلسترول بالا، فشارخون بالا و سرطان رودهٔ بزرگ را کاهش دهد. هنگامی‌که عواملی مانع از انجام تمرین‌های بدنی در فضای باز می‌شوند، استفاده از تردمیل یک روش بسیار عالی برای عدم ترک برنامه تمرینی خودتان است.
به گزارش سپیدآنلاین، این مقاله قصد دارد به 10 مورد از مهم‌ترین توصیه‌های مربوط به استفاده از تردمیل اشاره کند که تمرین با تردمیل را آسان‌تر و اثرگذاری آن را بیشتر می‌کنند.
1. این اطمینان را حاصل کنید که از وضعیت سلامتی خودآگاهی دارید.
گاهی زمین خوردن روی یک تردمیل ناشی از یک حادثهٔ قلبی عروقی (Cardiovascular Incident) همچون حملهٔ قلبی یا سکتهٔ مغزی است. حوادث قلبی عروقی بیشتر مردهای بالای 55 سال را تحت تاثیر قرار می‌دهد که سطوح استرس بالا و دیگر عوامل خطرزای مشکلات قلبی عروقی دارند. درنتیجه، پیش از شروع برنامهٔ تمرینی با تردمیل از وضعیت سلامتی خود مطمئن شوید و سپس به تمرین با تردمیل بپردازید.
2. در طول تمرین با تردمیل نشانه‌های مشکل سلامتی را شناسایی کنید.
اگر در طول تمرین با تردمیل با احساس درد قفسهٔ سینه، تنگی نفس یا گیجی مواجه شدید تمرین خود را متوقف سازید. این نشانه‌ها نشان‌دهندهٔ این هستند که احتمالاً مبتلابه یک مشکل سلامتی اساسی هستید که باید در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید.
3. با سازوکار ایمنی تردمیل آشنا شوید.
هر تردمیل یک گیره‌ای دارد که کاربر آن را می‌تواند به لباس خود وصل کند. در صورت سکندری خوردن و زمین خوردن کاربر که باعث از دست رفتن تعادلش می‌شود، این گیره از تردمیل جدا می‌شود و باعث می‌شود که تردمیل خاموش شود. درنتیجه، خاموش شدن تردمیل مانع از آسیب زیاد به کاربر می‌شود.
4. عوامل حواس‌پرتی همچون تلویزیون و موسیقی را به حداقل برسانید.
تمرین با تردمیل به هنگام تماشای تلویزیون یا مطالعه کردن می‌تواند بسیار حواس‌پرت کننده باشد و خطر زمین خوردن و درنتیجه آسیب را افزایش دهد. تمرین با تردمیل را با سرعت کمتر آغاز کنید و از شیب تردمیل آگاهی یابید و زمانی از هدفون استفاده کنید که ریتم خود را یافته‌اید. علاوه بر این، سعی کنید صدای موسیقی را پایین نگه‌دارید.
5. پیش از شروع تمرین با تردمیل برنامهٔ مناسبی داشته باشید.
اگر در باشگاهی عضو هستید که مربیان حرفه‌ای ندارد، از شخصی بخواهید که به هنگام تمرین حواسش به شما باشد. یا می‌توانید موبایل خود را در کنار خود داشته باشید تا در صورت یک وضعیت اضطراری به هنگام تمرین با تردمیل با رفیق خود تماس بگیرید.
6. به هنگام تمرین لباس مناسب بپوشید.
از پوشیدن لباس‌هایی خودداری کنید که احتمال پاره شدن آن‌ها به هنگام تمرین با تردمیل زیاد است. علاوه بر این، به هنگام تمرین با تردمیل از یک کفش ورزشی مناسب استفاده کنید. و هرگز برای تمرین با تردمیل از صندل و دمپایی لا انگشتی استفاده نکنید. علاوه بر این، توصیه می‌شود که پابرهنه از تردمیل استفاده نکنید.
7. پیش از روشن کردن تردمیل هر دو پای خود را لبه‌های تردمیل قرار دهید.
توصیه می‌شود که پیش از روشن کردن تردمیل پاهای خود را روی نوار تردمیل قرار ندهید. حرکت ناگهانی تردمیل می‌تواند باعث شگفتی و درنتیجه به هم خوردن تعادل و زمین خوردن شما شود. بنابراین، ابتدا پاهای خود را روی لبه‌های عمدتاً لاستیکی تردمیل قرار دهید و سپس تردمیل را روشن کنید و آرام‌آرام پاهای خود را روی نوار تردمیل قرار دهید. و وقتی‌که کارتان با تردمیل تمام شد همواره پیش از برداشتن پای خود از نوار تردمیل را خاموش‌کنید و پس از ایستادن نوار پای خود را از روی تردمیل بردارید.
8. به هنگام تمرین با تردمیل بدنتان باید حالت مناسبی داشته باشد.
حفظ حالت مناسب بدن به هنگام کار با تردمیل به این معنا است که شانه‌های خود را عقب نگه‌دارید، سرتان روبه‌جلو باشد و به کف نگاه نکنید. اجازه دهید که دست‌ها و بازوهای شما به حالت طبیعی تاب بخورند. در طول تمرین با تردمیل سعی کنید که طول قدم‌های شما به‌مانند طول قدم‌هایتان به هنگام پیاده‌روی باشد. بنابراین، به هنگام تمرین با تردمیل از قدم‌های بسیار کوتاه و بسیار بلند خودداری کنید.
9. به هنگام تمرین با تردمیل به این مهم توجه کنید که در کجای تردمیل قرار دارید.
به هنگام کار با تردمیل حواستان باشد که به یک سمت کشیده نشوید. به‌عبارت‌دیگر، این امکان وجود دارد که در حین استفاده از تردمیل فرد به دلایلی همچون خستگی به یک سمت تردمیل سوق داده شود و تعادل خود را از دست دهد. درنتیجه، اگر احساس خستگی یا عدم حفظ تعادل کردید فوراً تردمیل را خاموش‌کنید تا از آسیب زدن به خود جلوگیری کنید.
10. برای جلوگیری از آسیب ابتدا زمان و سپس شدت را افزایش دهید.
وقتی‌که شروع به فعالیت تمرینی با تردمیل کردید در ابتدا به‌تدریج زمان استفاده از تردمیل را افزایش دهید. وقتی‌که با تردمیل آشنا شدید و توانایی شما بالا رفت حال نوبت این است که به‌سرعت تردمیل بیفزایید با شیب آن را افزایش دهید. باوجوداین، کارشناس‌ها توصیه می‌کنند که یا سرعت یا شیب تردمیل را افزایش دهید و سعی نکنید که همزمان هر دو را افزایش دهید، چون افزایش همزمان سرعت و شیب تردمیل باعث می‌شود که فرد انرژی زیادی را صرف تمرین با تردمیل کند و هر فردی قادر نیست که در این وضعیت تمرین با تردمیل را انجام دهد.

منبع: https://www.everydayhealth.com/fitness/improve-treadmill-workout.aspx
مترجم: مصطفی صداقت رستمی
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو