وزیر بهداشت:
در دولت یازدهم بیش‌از 10برابر سایر دولت‌ها تخت بیمارستانی ایجاد شد
19 فروردین 1396 ساعت: 18:1وزیر بهداشت گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بیش از 10برابر سایر دولت‌ها تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های بیمارستانی افزوده شده است.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه افتتاح بیمارستان 320 تختخوابی بهلول گناباد گفت: در ابتدای دولت تدبیر و امید قول افزایش 21 هزار تخت بیمارستانی در کشور داده شد در حالی که تاکنون بیش از این میزان تخت افزوده شده است.
وی اظهار کرد: این درحالی است که در مدت فعالیت سایر دولتها به طور متوسط 1800 تا 2 هزار تخت به مجموع تختهای بیمارستانی کشور افزوده شده است. وی گفت: 6500 طرح عمرانی در بخش بهداشت و درمان کشور در حال اجراست که تا پایان دولت 50 درصد آنها تکمیل و به بهره برداری می رسد.
هاشمی افزود: طرحهای نیمه تمام در بخش بهداشت و درمان کشور رو به اتمام است و طرحهای مشابه علاوه بر شهرستان گناباد در شهرستان‌های فریمان، سبزوار، درگز، قوچان، سرخس، خلیل آباد و تربت جام استان خراسان رضوی به اتمام رسیده است. وی اظهار کرد: از مجموع 45 پایگاه اورژانس هوایی در دست اجرا در کشور تاکنون 30 پایگاه راه اندازی شده و بقیه نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به ظرفیتها و موقعیت جغرافیایی گناباد ازنظر ارائه خدمات درمانی به مناطق جنوبی استان خراسان رضوی و شهرستهای همجوار ابراز امیدواری کرد پایگاه اورژانس هوایی در آینده نزدیک در این شهرستان راه اندازی شود. وزیر بهداشت گفت: دولت تدبیر و امید خدمات بسیار در بخشهای مختلف انجام داده که از جمله آنها می توان به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد.
هاشمی ادامه داد: دولت تاکنون هزاران میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور هزینه کرده که نقش مهمی در کاهش هزینه ها و مراجعه مردم مناطق شهری و روستایی به بیمارستانها و توسعه کمی و کیفی زیرساختهای عمرانی در بخش بهداشت و درمان داشته است. وی اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 12 هزار پزشک متخصص و فوق تخصص با هدف افزایش دسترسی مردم به ویژه در مناطق محروم به پزشکان، در این مناطق و استانهای مرزی مشغول کار شده‌اند.
بیمارستان 320 تختخوابی علامه بهلول گنابادی روز شنبه طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت و استاندار خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید. برای ساخت این بیمارستان با زیربنای 23 هزار و 835 مترمربع در هفت طبقه 800 میلیارد ریال هزینه شده است.
بیمارستان بهلول گنابادی شامل بخشهای جراحی، اطفال، داخلی، زایشگاه، مامایی، اتاقهای عمل، همودیالیز، داروخانه، NICU ، CCU، ICU و بخشهای پاراکلینیک شامل آزمایشگاه مرکزی، رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی، سونوگرافی، فلوروسکوپی، سی.تی.اسکن و ام.آر.آی است.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو