معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر داد:
افزوده شدن بیش از 4000 پزشک خانواده به حوزه بهداشت
17 فروردین 1396 ساعت: 18:1معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به گسترش و بهبود نظام بهداشتی کشور در طرح تحول نظام سلامت، از اجرای سراسری طرح ایراپن خبر داد.
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، علی‌اکبر سیاری درباره وضعیت ارائه خدمت در نظام بهداشتی کشور گفت: در دولت یازدهم، 20 هزار واحد بهداشتی در کشور با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان، تعمیر، تجهیز و استانداردسازی شدند. در طرح تحول سلامت، چهار هزار و 500 پزشک خانواده به حوزه بهداشت اضافه شدند. همچنین برای نخستین بار در سیستم بهداشت کشور، دو هزار کارشناس تغذیه و سلامت روان و 15 هزار کارشناس مراقب سلامت به کار گرفته شدند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به سکونت 75 درصد از جمعیت ایران در مناطق شهری، یادآور شد: شبکه بهداشت در روستاهای کشور بسیار کارآمدتر از شهرها بود؛ زیرا به ازای هر 500 تا یک هزار و 500 نفر جمعیت، دو بهورز و به ازای هر چهار هزار نفر روستایی، یک پزشک وجود دارد. سال 92 روستاهای کشور چهار هزار و 300 پزشک داشتند اما در حال حاضر این تعداد، به شش هزار و 800 پزشک افزایش پیدا کرده‌است. در طول سه سال گذشته علاوه بر تقویت شبکه بهداشت در روستاها، شبکه بهداشت شهری بازطراحی شد و اولویت نخست وزارت بهداشت در این مناطق، حاشیه شهرها بود.
معاون بهداشت با اشاره به شناسایی 10 میلیون و 100 هزار نفر حاشیه نشین در 700 سکونتگاه غیر رسمی کشور از سوی وزارت بهداشت و ارائه مراقبت‌های بهداشتی، ادامه داد: در حال حاضر به ازای هر دو تا سه هزار نفر جمعیت در کشور، یک کارشناس مراقب سلامت فعالیت دارد تا برای تمام مردم ایران، پرونده الکترونیک سلامت فعال شود.
سیاری همچنین به ارائه کارت بهداشت کودک برای خانواده‌های ایرانی اشاره و تصریح کرد: کارت دیگری تحت عنوان کارت خطرسنجی سکته قلبی، مغزی و سرطان به سیستم بهداشت کشور اضافه شده است؛ زیرا بیشترین عامل مرگ مردم، بیماری‌های غیرواگیر مانند سکته قلبی، مغزی، سرطان، دیابت و بیماری‌های مزمن تنفسی است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت از اجرای طرح ایراپن در سراسر کشور خبر داد و گفت: لزوم اجرای این طرح این بود که در حال حاضر 76 درصد از مرگ مردم به دلیل بیماری های غیرواگیر است و با اجرای آن می‌توانیم در پیشگیری از ابتلای مردم به این بیماری‌ها و مرگ آنها پیشگیری کنیم. تلاش ما بر این است که خدمات بهداشتی در شهرها به شیوه‌ای فعال به مردم ارائه شود و هر ایرانی، یک مسئول سلامت داشته باشد. در صورت استمرار این طرح می‌توانیم شاهد کاهش مرگ میانسالان، کاهش بیماری‌ها و ارتقای سلامت مردم در دوران آینده باشیم.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو