اهمیت تغذیه کودکان، عادات بد را بشناسیم
24 اسفند 1395 ساعت: 16:12امروزه بیشتر پدرها و مادرها درگیر و گرفتار هستند و به همین دلیل وقت کافی برای تهیه غذاهای سالم برای کودکان خود را ندارند
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از نی نی بان، یکی از معضلات امروزی والدین، بروز چاقی و اضافه وزن در کودکان می‌باشد. اما خوب است بدانید که علت اصلی بروز این معضل در کودکان تصمیمات نادرست خود والدین می‌باشد. امروزه بیشتر پدرها و مادرها درگیر و گرفتار هستند و به همین دلیل وقت کافی برای تهیه غذاهای سالم برای کودکان خود را ندارند و در نتیجه بیشتر از فست فودها و غذاهای فراوری شده برای رفع گرسنگی آنها استفاده می‌کنند و در نتیجه کودکان بیشتر تمایل به خوردن اینگونه غذاها خواهند داشت. یکی از مواد غذائی ناسالم موجود در بازار ناگت ها می‌باشند. ناگت جزو غذاهای مورد علاقه‌ی اغلب کودکان است. ناگت ها دارای اشکال مختلفی هستند. نمک و شهد ذرت برای طعم بخشیدن به این مواد غذائی استفاده می‌شود و آنگاه آنرا در روغن‌های دارای چربی ترانس سرخ می‌نمایند؛ و هنگام سرو نیز اغلب کودکان آنرا با انواع سس‌ها مصرف می‌کنند. ناگت ها علیرغم اینکه حاوی هیچ ارزش غذائی نیستند دارای کالری فراوانند. بهتر است خود والدین به گوشت مرغ شکلهای مختلفی دهند و به صورت پخته یا گریل شده در دسترس کودک خود قرار دهند.
کورن فلکس ها نیز از دیگر مواد غذائی مورد علاقه کودکان هستند که حاوی رنگهای خوراکی، روغن‌های ترانس و مواد نگهدارنده هستند. مواد پروتئینی فراوری شده و سوسیس و کالباس‌ها نیز از دیگر مواد غذائی مضر هستند که حاوی مواد سرطانزا همچون نمک، مواد افرودنی، نیترات و چربی هستند. در تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته، نتایج نشان داده‌اند که مصرف این گونه مواد غذائی در کودکان می‌تواند باعث بروز کم خونی در کودکان شود. نوشابه‌ها نیز از دیگر مواد غذائی مضر هستند. مصرف آبمیوه‌ها نیز اگر چه نوع طبیعی آن با ضررهای کم‌تری همراه است اما در صورتیکه بیش از اندازه باشد می تواد باعث بروز اضافه وزن و همچنین پوسیدگی دندانی در کودکان گردد.
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو